Сонний параліч: що означає відчуття, коли неможливо поворухнутися після сну і як його уникнути

Сонний параліч: що означає відчуття, коли неможливо поворухнутися після сну і як його уникнути - INFBusiness

Багато людей стикалося з ситуацією, коли уві сні з'являється таке відчуття, ніби приклеєний і неможливо поворухнутися. Даний стан лякає, бо неможливо його позбутися, також навіває страх те, що люди не розуміють, що з ними відбувається, і як цього уникнути, інформує Ukr.Media.

Що означає відчуття, коли неможливо поворухнутися після сну

Даний стан виникає найчастіше відразу після пробудження людини, коли вона вже прокинулася, але знаходиться в сонному стані, наукова назва сонний параліч. Фахівці стверджують, що для здоров'я людини даний стан не несе шкоди, але страх і переляк при цьому може призвести до психологічної травми.

Причиною сонного паралічу є процес, коли мозкова і м'язова активність розходяться в часі. Мозок вже знаходиться в стадії бадьорості і реагує на зовнішні подразники, а м'язи ще знаходяться в стадії сну, що не дозволяє людині управляти ними. Після пережитого сонного паралічу, фахівці рекомендують звернутися до фахівця, бо причиною даного стану можуть бути проблеми зі сном, стреси, а також перезбуджена нервова система.

Як відбувається стан, коли не можна поворухнутися після сну

Сонний параліч має кілька точних ознак, які неможливо сплутати з іншими м'язовими захворюваннями. Спочатку людина прокидається і має здатність зберігати свідомість і розуміє, де вона знаходиться. В цей час вона не може ворушити кінцівками, також у багатьох випадках, людина не може навіть розмовляти. Після усвідомлення безпорадності настає страх, що стає причиною болю в м'язах від напруги, головний біль і паніка.

Також у людини, після появи страху, може з'явитися відчуття, що щось тисне її на груди і заважає дихати. В даному відчутті немає нічого містичного, як заведено вважати, а причиною цього стає страх, через який перехоплює подих. Через сильний стрес людині також може ввижатися відкривання дверей і присутність когось в кімнаті. Через кілька хвилин сонний параліч відступає і людина може рухати кінцівками і говорити.

Як запобігти сонному паралічу і неможливості поворухнутися після сну

Сонний параліч має причини своєї появи, тому йому можна запобігти. Насамперед необхідно встановити собі чіткий режим сну і неспання, який не варто порушувати навіть у вихідні і свята. Якщо людина буде достатньо спати, то практично неможливо буде домогтися перезбудження нервової системи, а значить, сонний параліч не з'явитися. Також необхідно створити комфортне спальне місце, щоб не прокидатися від незручностей.

Щоб прискорити засинання, необхідно 2-3 години до сну уникати яскравого світла, а також підвищеного емоційного стану. Фахівці рекомендують відмовитися від перекусу перед сном, а також не варто пити каву або алкоголь за 5 годин до встановленого часу засинання.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *