Що трапиться, якщо людина не помітить цвілі на їжі і з’їсть її

Що трапиться, якщо людина не помітить цвілі на їжі і з'їсть її - INFBusiness

Помітили, як тільки що куплений продукт «зацвів»? Відразу ж виникають питання: чи можна це їсти, і чим небезпечна цвіль? Ця ситуація знайома кожному. Давайте спробуємо розібратися в цьому, інформує Ukr.Media.

Простою мовою, цвіль — це грибок. При попаданні цвілі в наш організм, виникають захворювання, які називаються мікозами (від грецького — mycosis, «гриб»). Спори цих мікроорганізмів можуть викликати харчові отруєння, алергічні реакції і багато іншого.

Зараз розберемо все по черзі:

  • Алергія. Виявляється при попаданні спор в дихальні шляхи — це відбувається при вдиханні. Цвіль може викликати кашель, риніт, алергічний кон'юнктивіт та бронхіальну астму.
  • Вживання «заражених» продуктів може викликати слабкість, різке нездужання, головний біль, запаморочення, нудоту і блювоту.
  • Захворювання внутрішніх органів: шлунку, кишечника, печінки і навіть нирок.
  • Може виникнути діарея, здуття живота і болю.

Іноді можна зрізати зіпсовану частину, а в інших випадках — все викидати, щоб не наразити своє здоров'я ризику. Але багато видів цвілі є доброякісними. На жаль, в домашніх умовах неможливо визначити вид цвілі досконально, але можна відштовхнутися від такої простої ознаки, як колір, який є найбільш очевидним розходженням між злоякісними або доброякісними грибками.

Чорна цвіль

Є найбільш поширеною і небезпечною з усіх видів цвілі. Виникає на фруктах і овочах, а також на хлібобулочних виробах, які були приготовлені з зараженого зерна. При попаданні в організм, викликає порушення обмінних процесів і вражає імунітет, роблячи його нестійким. Продукти, заражені даним видом грибка, варто негайно викидати.

Зелена цвіль

З'являється на овочах, фруктах, варені і хлібобулочних виробах. Така цвіль поширюється досить швидко. При випадковому попаданні в організм здорової людини, знищується шлунковим соком і виводиться з організму без наслідків. Але якщо імунітет ослаблений, то можуть з'явитися захворювання шлунково-кишкового тракту або бронхіальна астма при вдиханні. Такий продукт краще викинути.

Рожева цвіль

Виникає на залишках гнилих продуктів: зіпсованих овочах, фруктах, крупах, які неправильно зберігалися, але в дуже рідкісних випадках. Якщо ви виявили таку цвіль на продукті, її досить зрізати, так як вона не представляє особливої ​​небезпеки для людини, але вживати їжу з нею не рекомендується.

Біла цвіль

Любить такі продукти, як хліб і сир. Не вважається небезпечною, але може вразити органи травлення при зниженому імунітеті. Такі продукти також викидаємо.

Блакитна цвіль

Використовується при виробництві сирів, і не представляє небезпеки для людини. Її можна їсти.

Сіра цвіль

Вражає овочі та фрукти, так як передається через насіння. Становить загрозу для людини і складно виводиться з організму. Такі продукти відправляємо в сміття.

Але якщо ви випадково з'їли продукт, уражений цвіллю, то варто виконати кілька кроків, як при стандартному отруєнні:

  • Прийняти активоване вугілля або будь-який інший адсорбент.
  • Пити більше води, щоб активувати роботу нирок для виведення токсинів з організму.
  • Також можна викликати блювоту, щоб очистити шлунок від несприятливої ​​і неякісної їжі.
  • При відчутті нездужання, звернутися до лікаря.
  • І найголовніше — не панікувати!

І, варто пам'ятати, що акуратність в підборі продуктів і їх зберіганні, зміцненні імунітету дозволять уникнути зараження патогенними грибами і зберегти здоров'я надовго.

Будьте здорові!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *