Що станеться з організмом, якщо не солити їжу і які можуть бути наслідки, на думку вчених

Що станеться з організмом, якщо не солити їжу і які можуть бути наслідки, на думку вчених - INFBusiness

Вчені розповіли, чи можна прожити без кухонної солі і які можуть бути наслідки. Натрій, яким рясніє сіль, входить до складу крові, позаклітинної рідини і лімфи людини. Без нього стануть неможливими деякі процеси, а робота окремих органів і цілих систем дасть збій. Ось чому повністю відмовитися від солоного не вийде, інформує Ukr.Media.

Які будуть наслідки для організму, якщо людина перестане вживати сіль

Кухонна сіль необхідна організму, але важливо вживати в помірній кількості. Медики одностайні в думці, що пересолена їжа небезпечна для здоров'я, тому дозу натрію в їжі потрібно поступово зменшувати.

За однією з версій тих, хто лише за здоровий спосіб життя, сіль викликає залежність, з-за чого так важко від неї відмовитися. Але щоб навчитися відчувати смак приготованих страв з меншою кількістю солі, знадобиться близько 2 тижнів часу.

Принцип відвикання від пересолу простий: щодня рекомендується солити їжу хоч на трохи, але менше.

Так організм не буде «протестувати», подаючи сигнали, що спожите йому здається позбавленим смаку, а з часом почне відчувати задоволення від в міру солоних харчових продуктів.

Є декілька хитрощів, які допоможуть полегшити процес відвикання від пересолу

  • є сенс заправляти страви лимонним соком, дозволяючи рецепторам відчути не менш сильний кислий смак;
  • приправляти їжу спеціями, в міру гострими і пряними.

Мова про те, щоб взагалі виключити сіль із щоденного раціону, не йде, але навчитися їсти рівно стільки, скільки потрібно для організму — важливе завдання кожної людини. Теоретично їжу можна не солити, адже багато натрію міститься в різних продуктах харчування як рослинного походження, так і готової їжі.

Що відбувається з організмом, коли людина їсть пересолене

Перша проблема, з якою стикаються «залежні» від солі люди — брак кальцію в організмі.

Для перетравлення натрію потрібно у два рази більше кальцію, ось чому дози солі мають бути мінімальними.

Від пересоленої їжі страждає кровообіг, тому що натрій погіршує стан судин. В результаті часто підвищується артеріальний тиск і виникає ризик розвитку гіпертонії. З-за цього стає зрозуміло, чому тим, хто схильний до стрибків тиску, лікарі радять практично перестати солити їжу.

Найгірше, що від звуження судин кров не доносить кисень до кожної клітини організму. Страждають практично всі органи і системи.

Людина почуває себе гірше, а зовні зловживання солоним проявляється у вигляді передчасного старіння шкіри, поганого стану волосся і нігтів. Затримується рідина, токсини погано виводяться з організму і відбувається свого роду отруєння.

Орган, який найбільше страждає від пересолу — це нирки.

Набряки обличчя вранці найчастіше виникають від занадто солоних страв і в рідкісних випадках — від хвороб нирок. Рішення є: зменшувати дозу натрію в раціоні і таким чином оздоровити свій організм і змінитися зовні.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *