Шкода для здоров’я: найбільш непотрібні каші для організму

Шкода для здоров'я: найбільш непотрібні каші для організму - INFBusiness

Всі ми з дитинства чули про користь каш. Але чи насправді крупи зобов'язані бути основою здорового раціону? Будь-який дієтолог обов'язково порадить вам включити каші у своє меню, але з обов'язковим застереженням, що від деяких з них таки краще відмовитися. Отже, які ж крупи не мають ніякої користі?

Манна крупа

Шкода для здоров'я: найбільш непотрібні каші для організму - INFBusiness

Всім відома манна каша, якою пригощали нас бабусі і мами, запевняючи, що вона неймовірно корисна. Але насправді ніякої цінності в ній зовсім немає. У радянську епоху манну кашу в обов'язковому порядку давали на сніданок у дитячих садках, лікарнях, таборах, санаторіях… Вважалося, що дітям вона корисна, адже є висококалорійною і поживною стравою. Але останнім часом фахівці засумнівалися в її користі, інформує Ukr.Media.

Річ у тому, що манна крупа виробляється з внутрішнього шару зерна пшениці і не містить грубої клітковини. Крім того, в ній дуже мало вітамінів і мінералів, а співвідношення незамінних амінокислот (триптофану, лізину і метіоніну) не цілком збалансовано. В сутності вона складається лише з чистого крохмалю і невеликої кількості білка. Також, оскільки манка багата простими вуглеводами, вона сприяє ожирінню, протипоказана хворим на цукровий діабет і тим, хто страждає різними шлунково-кишковими розладами. Нешкідливою можна вважати хіба що манну крупу, виготовлену з твердої пшениці.

Рис шліфований

Шкода для здоров'я: найбільш непотрібні каші для організму - INFBusiness

Прихильники здорового харчування поважають рис (правда, воліють вони бурий білому). Але його не можна назвати корисним. Ця крупа вкрай бідна на вміст вітамінів, клітковини і інших корисних речовин. Крім того, у рису досить високий глікемічний індекс — 50-70. Рисові каші ефективні хіба що для короткострокових дієт.

Вівсянка

Шкода для здоров'я: найбільш непотрібні каші для організму - INFBusiness

Мова, звичайно, йде не про вівсяну крупу, в якій міститься маса корисних речовин. Ми говоримо про каші швидкого приготування, якими часто її замінюють. Безумовно, залити вміст пакетика водою, залишити на кілька хвилин і отримати швидкий сніданок дуже зручно. Але при цьому такий прийом їжі корисним ніяк не назвеш.

В такій каші міститься багато штучних ароматизаторів і підсолоджувачів, а ось цінних поживних компонентів і клітковини зовсім немає. Регулярне вживання вівсянки швидкого приготування може спровокувати зайву вагу, а також розвиток серцево-судинних захворювань і навіть діабету.

Зараз у продажу є і мюслі — вівсяні пластівці упереміш з різними фруктами, сухофруктами, ягодами і горіхами. Їх дуже зручно готувати, але вони не містять ніяких цінних компонентів. Зате калорійність у вівсянки з цукром дуже висока.

Якщо хочете оздоровитися — їжте не пластівці швидкого приготування, а звичайний, зварений на воді геркулес. Також дуже корисні гречана і перлова каші, які містять безліч життєво важливих речовин.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *