Про здоров’я: причини пітливості рук

Про здоров'я: причини пітливості рук - INFBusiness

Підвищене потовиділення або гіпергідроз буває загальним і локальним, наприклад, постійно потіють лише руки. Це явище супроводжується мокрими і холодними долонями і з ним, хоча б раз у житті стикався кожен. Але якщо проблема набула постійний характер, то причини можуть бути досить істотними і лікування такої хвороби ніяк не обійдеться без фахівця, інформує Ukr.Media.

А чи є проблема?

Залежно від ситуації людина пітніє повністю або частково і це природно, незалежно від віку і статі. Однак гіпергідроз долонь часто викликає дискомфорт, як фізичний, так і психологічний. Людина, що страждає подібним захворюванням постійно терпить мерзлякуватість рук, причому і в спеку і в холод. Шкіра долонь свербить і свербить, привертає увагу своїм постійним почервонінням. Люди, які працюють руками, які виконують скрупульозні точні дії, зіткнувшись з подібною проблемою, часто змушені змінювати професію. Пальці ковзають, дрібні деталі і навіть ложки та виделки під час прийому їжі випадають з рук. І це виявляється катастрофою. Для чоловіків, що звикли висловлювати привітання у вигляді рукостискань, вічно мокрі руки викликають навіть не незручність, а справжню паніку. Особливо під час ділових переговорів і зустрічей з друзями. У страждаючих гіпергідрозом рук погіршуються комунікативні навички, з'являються психологічні комплекси, вони намагаються ізолюватися від суспільства. Зіткнувшись з подібною проблемою, її обов'язково потрібно вирішувати, виявляти і усувати причину, поки що, здавалося б, дріб'язкова ситуація, не зруйнувала життя і здоров'я.

Природні причини пітливості рук

Зазвичай гіпергідроз долонь носить тимчасовий характер і є реакцією на події, що відбуваються. Найчастіше це – психологічний стрес, фізичне перенапруження, пов'язане зі страхом і болем. Але також це може бути наслідком різкої зміни погоди, наприклад, збільшення температури і при цьому часто виникає порушення терморегуляції організму. У підсумку він реагує активним виділенням рідини з кінцівок. Але буває, що пітливість долонь викликають магнітні бурі, підвищений атмосферний тиск. У похилому віці у людей часто розвивається індивідуальна метеозалежність.

Ще однією природною причиною пітніння рук може бути часте вживання кави і чаю впродовж дня і під впливом кофеїну відбувається перезбудження нервової і кровоносної системи. За таким же схожим принципом на гіпергідроз долонь впливають алкоголь і наркотики. Вони сприяють припливу крові до обличчя і кінцівок, жару в руках і посиленого потовиділення.

Часто підсумком багаторічного тютюнопаління є застій в кровоносній системі нижніх кінцівок і спазми дрібних судин рук. В результаті збільшується робота потових залоз і долоні стають вологими.

Гіпергідроз – наслідок хвороби

Між тим, існує цілий ряд захворювань, що провокують появу вічно мокрих рук і в таких випадках слід негайно звернутися до лікаря-фахівця.

Деякі захворювання судинної системи (гіпертонія, атеросклероз, вегетосудинна дистонія) тягнуть за собою збої в тепловому обміні організму в цілому і рук або ніг зокрема.

Органічні ураження гіпоталамуса – ендокринного центру управління терморегуляцію організму та будь-які патології цієї ділянки головного мозку у вигляді ішемії, крововиливи або пухлини ведуть до неадекватного реагування центральної нервової системи на спеку або холод. Це в свою чергу, часто проявляється гіпергідрозом долонь, тремором рук.

Схожу реакцію викликають і будь-які патології надниркових залоз. Вони призводять до дисбалансу життєво важливих гормонів – адреналіну і норадреналіну.

Шкірні хвороби, алергія, псоріаз, дерматити, часто вражають клітини шкіри рук, відповідальні за потовиділення, і викликають його посилення.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *