Прихована цілюща сила цукру, про яку ніхто не розповідає

Прихована цілюща сила цукру, про яку ніхто не розповідає - INFBusiness

Лікарі виявили несподівану властивість цукру – він може залікувати рани, коли антибіотики не допомогають, пише BBC, інформує Ukr.Media.

Метод Муранду.

Коли Мойсей Муранду із Зімбабве був дитиною, його рани і порізи лікували сіллю, яка буквально закрадалася в уражене місце. Одного разу він спробував замість солі цукор, і зрозумів, що це не так боляче, але набагато більш ефективно.

Влаштувавшись на роботу медбратом у Великобританії в 1997 році, він виявив, що цукор зовсім не використовується у медицині. Він вирішив спробувати це змінити. Минуло багато років, і тепер ідея Муранду, нарешті, сприймається всерйоз.

Як старший викладач в Університеті Вулверхемптона, Муранду завершив початкове експериментальне дослідження, присвячене застосуванню цукру при загоєнні ран, і отримав нагороду від журналу «Догляд за ранами» в березні 2018 року за свою роботу.

У деяких частинах світу це дослідження може стати ключовим, тому що люди не можуть дозволити собі антибіотики. Але є інтерес і в розвинених країнах, так як після інфікування рани вона іноді не реагує на антибіотики.

Муранду каже, що для лікування рани потрібно насипати цукор на рану закрити пов'язкою. Гранули вбирають будь-яку вологу, яка дозволяє бактеріям розмножуватися. Без бактерій рана заживає швидше.

Докази цього були знайдені у випробуваннях Муранду в лабораторії. І зростаюча колекція тематичних досліджень з усього світу підтвердила висновки Муранду. В тому числі приклади успішного лікування цукром ран, що містять бактерії, стійкі до антибіотиків.

Але цього мало! Муранду хоче досягти своєї кінцевої мети – переконати NHS використовувати цукор в якості альтернативи антибіотиків. Але багато медичні дослідження фінансуються фармацевтичними компаніями. І ці компанії не хочуть підтримувати дослідження, продукт яких вони не можуть запатентувати.

Зазвичай Муранду використовує простий цукор-пісок. У дослідженнях in vitro він виявив, що немає ніякої різниці між використанням тростинного чи бурякового цукру. Однак цукор Демерара виявився не настільки ефективним.

Досліди показали, що штами бактерій росли в низьких концентраціях цукру, але повністю інгібіювались в більш високих концентраціях. Муранду почав проводити тематичні дослідження в Зімбабве, Ботсвані і Лесото. Там він вилікував цукром ногу жінки, яку хотіли ампутувати.

Це, за його словами, є одним з прикладів того, чому так багато інтересу до його методу, особливо з різних частин світу, де люди не можуть дозволити собі антибіотики.

Лікування трофічних виразок у діабетиків.

В даний час Муранду проводить клінічні дослідження на 41 пацієнта у Великобританії. Він ще не опублікував результати випробувань, але уявив їх на національних та міжнародних конференціях.

Одне з питань, на які він мав відповісти під час свого дослідження, полягав у тому, чи можна використовувати цукор у пацієнтів з діабетом, у яких є виразки ніг. Діабетикам необхідно контролювати рівень глюкози в крові, тому було незрозуміло, чи можна використовувати метод на них.

Але він виявив, що цукор працював і у діабетиків, не викликаючи підвищення рівня глюкози. «Цукор – це сахароза – вам потрібен фермент sucrase, щоб перетворити його в глюкозу», – говорить він. Оскільки sucrase перетворюється всередині, тільки тоді, коли поглинається цукор. Застосування його зовні рани не вплине на нього таким же чином.

Зцілення тварин.

Поки Муранду лікує людей, ветеринар з США Морін Макмикл використовувала цей метод лікування для тварин.

Вперше вона почала використовувати цукор і мед для лікування ран у тварин ще в 2002 році. Вона сказала, що її привернуло поєднання простоти і низької вартості. Тому як цукор, так і мед постійно є в їх аптечці, і вони часто використовують їх на собак і котів (а іноді і на сільськогосподарських тварин).

У меду є аналогічні цілющі властивості (одне дослідження показало, що він ще більш ефективний при інгібуванні зростання бактерій), хоча він дорожче.

Морін вилікувала цукром собаку, у якої було до 40 укусів на кожній кінцівки, і на це знадобилося 8 тижнів.

Цукор і ріст кровоносних судин.

Крім того, що цукор дешевше ліків, у нього є ще один потенціал: він допомагає проти стійких до антибіотиків бактерій.

Фахівець з тканинної інженерії Шейла МакНейл з Університету Шеффелда досліджувала, як природні цукру можуть бути використані для стимулювання повторного росту кровоносних судин.

Її дослідження виникали з її роботи над пухлинами, коли вона помітила, що крихітний цукор, отриманий з розпаду ДНК (2-дезокси-D-рибози), продовжує зростати. Команда MacNeil експериментувала з застосуванням цього цукру до мембрани, навколишнього ембріон курки. І цукор стимулював подвоєння кількості кровоносних судин.

Але, звичайно, типи природних цукрів, виявлені в наших тілах, далекі від повсякденного цукру, використовуваного Муранду в його експериментах.

Мета – це знайти цукор, який можна використовувати в обох напрямках.

Тим часом Муранду хоче створити приватну клініку з використанням методу цукру. Він сподівається, що в один прекрасний день цукор буде широко використовуватися не тільки NHS, але і в державних лікарнях в деяких інших країнах, де він працює.

Він отримує електронні листи з усього світу і допомагає пацієнтам віддалено. Його далекі клієнти відправляють йому фотографії своїх результатів разом з їх вдячністю, коли вони виліковуються.

Це древній метод, який неофіційно використовується багатьма бідними людьми в країнах, що розвиваються, але Муранду тільки у Великобританії зрозумів, яке значення може мати цукор в медичному світі.

«Знання про цукор прийшли із Зімбабве в Великобританію, тут були вдосконалені, і тепер повертаються, щоб допомогти людям в Африці», – говорить він.

Це дивно, чи не так? Виявляється, цукор може бути корисним!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *