Переборщили з кофеїном: що робити, якщо ви випили забагато кави

Переборщили з кофеїном: що робити, якщо ви випили забагато кави - INFBusiness

Можна зрозуміти, чому іноді ми занадто захоплюємося кавою. По-перше, це смачно. А вже якщо ви почуваєтеся втомленими — особливо. Але ось що потрібно пам'ятати. Якщо закушувати велику склянку лате чорним шоколадом або іншими продуктами з вмістом кофеїну, можна поплатитися здоров'ям, інформує Ukr.Media.

Як діє кофеїн?

Кофеїн стимулює центральну нервову систему, тому ви почуваєтеся бадьорішими й краще концентруєтеся на справах. Крім того, він може сприяти викиду адреналіну, що пришвидшує серцевий ритм.

Яка норма вживання кофеїну?

За даними Міністерства сільського господарства США, люди можуть вживати до 400 мг кофеїну на день без негативних наслідків здоров'я. Звичайно, у кожної людини своя чутливість до цієї речовини, тому вам може стати погано через меншу дозу.

Цієї норми не так вже й складно дотримуватися, оскільки в середній чашці заварної кави міститься в середньому 150 мг кофеїну, у чашці лате — 130 мг, у чашці чорного чаю — близько 40 мг, у чашці зеленого чаю — 35 мг, а в склянці солодкого газування — 25 мг.

Як зрозуміти, що маєте передозування кофеїном?

Найчастіше передозування трапляється, якщо ви вживаєте масу продуктів з кофеїном за короткий термін. Головні симптоми:

  • утруднене дихання;
  • біль у грудній клітці;
  • нудота;
  • прискорене, нерегулярне серцебиття;
  • судоми.

Що робити, якщо переборщили з нормою?

Якщо ви відчуваєте усі симптоми, які ми перерахували вище (або більшість із них) — негайно біжіть до лікаря. Якщо все не так страшно, з невеликим передозуванням ви можете впоратися самостійно.

По перше, пийте більше води. Це допоможе полегшити неприємні відчуття та допоможе вашому організму боротися з надлишком кофеїну.

По-друге, влаштуйте легке тренування. Фізична активність прискорить метаболізм і допоможе швидше вивести надлишок кофеїну з організму.

По-третє, перекусіть яким-небудь смаколиком, у складі якого є калій і магній. Банан цілком підійде. Кофеїн вимиває з організму ці елементи, тому відновити їх запас — гарне рішення.

І в майбутньому обов'язково контролюйте кількість кави!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *