Ніколи не робіть так, якщо у вас замерзли руки, попередили лікарі

Ніколи не робіть так, якщо у вас замерзли руки, попередили лікарі - INFBusiness

Відігрівання рук у гарячій воді може призвести до серйозних наслідків, попереджають медики. Вони розповіли про нерекомендовані способи зігрівання, інформує Ukr.Media.

За словами експертів, переохолодження звужує кровоносні судини, викликаючи біль у замерзлих кінцівках. Біль виникає через ішемію — порушення кровопостачання, яке призводить до дефіциту кисню в тканинах. Але відігрівати руки або ноги в гарячій воді, під феном або за допомогою механічних маніпуляцій, використовувати мазь або спирт — суворо заборонено.

Різке відігрівання м'яких тканин рук і ніг призводить до різкого підвищення потреби в кисні, проте судини ще спазмовані та звужені після переохолодження. Такий дисбаланс може спричинити некробіоз та ішемічні процеси в тканинах кінцівок. У важких випадках це може призвести до некрозу і навіть ампутації пальців, попереджають лікарі.

Натомість рекомендується просто зайти в тепле приміщення або вдягнути теплі вовняні шкарпетки, рукавиці чи лягти під теплу ковдру та зачекати, поки температура рук і ніг повернеться в норму.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *