“На що схожий процес смерті”: Лікар пояснює, що знає наука

"На що схожий процес смерті": Лікар пояснює, що знає наука - INFBusiness

Хоча ні вчені, ні лікарі не знають, чи відбувається після смерті, вони точно знають, що відбувається в останні моменти. Доктор Кетрін Меннікс розповідає про кілька кроків у подорожі тіла перед смертю, інформує Ukr.Media.

Як і пологи, вмирання — це тілесний процес із кількома стадіями і відомою прогресією. Так само, як і при народженні, швидкість цього процесу може змінюватись від людини до людини. Іноді потрібна медична підтримка, щоб зробити вмирання (або пологи) максимально безпечним та комфортним.

У міру наближення смерті більшість людей втрачають інтерес до їжі та пиття. Це нормально, хоча людям, які вмирають, постійно не вистачає енергії. Деякі люди вже відчували глибоку втому, викликану хворобою: стан "не можу встати з ліжка" при тяжкому грипі або непереборну втому після операції. Сон зазвичай заряджає нас енергією і може бути частиною одужання, але наприкінці життя сон поступово надає менший вплив у міру того, як організм наближається до смерті.

Людина, що вмирає, проводить все менше часу в стані неспання. Однак те, що виглядає як сон, поступово перетворюється на щось інше: занурення в несвідомий стан на більш тривалі періоди. При пробудженні люди повідомляють, що спали спокійно, без відчуття, що були непритомні.

Що відбувається в останні хвилини

У міру прогресування вмирання серце б'ється слабше, кров'яний тиск падає, шкіра остигає, а нігті стають темнішими. Внутрішні органи функціонують гірше зі зниженням кров'яного тиску. Можуть бути періоди занепокоєння або замішання, або просто несвідомий стан, що поступово поглиблюється.

Вчені не мають перевіреного способу дослідити, що люди відчувають під час вмирання. Але нещодавні дослідження показують, що навіть на порозі смерті несвідомий мозок реагує на шуми у кімнаті. Однак дослідники не знають, який сенс музика чи голоси мають для людини, яка вмирає.

Дихання людей, які перебувають у несвідомому стані, слідує автоматичним схемам, що генеруються дихальним центром у стовбурі головного мозку. Оскільки вони не усвідомлюють свого рота і горла, люди, що вмирають, можуть дихати важко, шумно або через слину в задній частині горла, але без видимого дискомфорту.

Дихання переходить від глибокого до поверхневого і від швидкого до повільного, циклами, що повторюються. Зрештою, дихання сповільнюється і стає дуже поверховим, виникають паузи, і, нарешті, дихання припиняється. За кілька хвилин серце перестане битися, оскільки йому не вистачає кисню.

Знання картини вмирання та розпізнавання його стадій допомагає людям навколо зрозуміти, що відбувається, менше боятися малоймовірних ускладнень та з упевненістю звертатися за медичною допомогою, якщо потрібно усунути симптоми та забезпечити безпечну смерть.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *