Міжнародний день хворих на епілепсію – відзначається 26 березня

Міжнародний день хворих на епілепсію - відзначається 26 березня - INFBusiness

Міжнародний день хворих на епілепсію або «Фіолетовий день» – важлива дата для людей, які страждають цією серйозною недугою. Відзначається свято на початку весни – 26 березня, інформує Ukr.Media.

Звернути увагу оточуючих людей на проблему і надати підтримку хворим, стало можливим завдяки канадській дитині. У 2008 р 9-ти річна Кессіді Меган, яка сама мучилася від недуги, придумала свято під назвою «Фіолетовий день» (Purple Day). Цим дівчинка хотіла повідомити близьким і друзям, що вона нічим не відрізняється від інших дітей. Для дитини це було криком душі і можливістю повідомити всьому світу, що вона не є божевільною, як і інші люди, які страждають від неврологічної недуги.

Ініціатива дитини була підтримана Асоціацією епілепсії в Новій Шотландії, а через час іншими міжнародними організаціями. Разом з тим ідею підтримали тисячі студентів, сотні громадських об'єднань і політичних діячів.

Про бажання маленької канадки почув весь світ і з тих пір відзначати «Фіолетовий день» стало щорічною традицією у багатьох країнах. Організовуються концерти, ярмарки та аукціони, які покликані зібрати кошти для допомоги епілептикам з вродженою або набутою патологією.

Крім благодійної мети, свято здійснює ще інформаційну – читаються лекції, де розповідають про особливості недуги і способах надання необхідної першої допомоги.

Кожен бажаючий може отримати інформацію про хронічну неврологічну хворобу, якою є епілепсія. Явний прояв недуги – це несподівані напади. Не варто плутати епілептика з божевільним, тому як хвороба не впливає на психіку та інтелект хворого.

«Фіолетовий день» неспроста має таку назву, тому як саме колір лаванди є символом свята по всьому світу. Цей холодний відтінок сприятливо діє на нервову систему і знижує рівень тривожності.

Завдяки Дню хворих на епілепсію вдалося підвищити обізнаність людей про недугу і розвіяти всілякі міфи. Епілепсія не є заразливою і не передається у спадок (в більшості випадків). Ризик передачі, звичайно, залишається, але він незначний – не більше 8%. Епілептики цілком можуть бути батьками здорових і красивих дітей.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *