Лікарі: кому ходити в лазню і сауну протипоказано

Лікарі: кому ходити в лазню і сауну протипоказано - INFBusiness

Так, відвідування сауни корисно далеко не всім. Є люди, яким лазня може нашкодити або навіть завдати шкоди їх здоров'ю. Тому перед тим, як піти в сауну, визначте, чи можна вам її відвідувати, інформує Ukr.Media.

Люди, яким не можна відвідувати парилку

1. Одному

Самому паритися вкрай небажано, особливо якщо ви не завсідник сауни або лазні. Справа в тому, що ви можете травмуватися, наприклад, посковзнутися і впасти, втратити свідомість, а допомогти буде нікому. Крім того, якщо ви відвідуєте баню рідко, то ваш організм може несподівано відреагувати на такий стресовий вид релаксу і є ймовірність серцевого нападу або раптової втрати свідомості.

2. Тим, у кого хронічні захворювання

Особливо з серцево-судинними захворюваннями, підвищеним артеріальним тиском, схильністю до тромбозу, порушеннями в роботі нирок і органів ендокринної системи. Від сауни варто тимчасово відмовитися тим, хто недавно переніс операцію, а також людям із захворюваннями нервової системи.

3. З підвищеною температурою

Сауна не виліковує інфекційні хвороби, при яких підвищується температура. Навіть якщо вам при легкій застуді відвідування парильні допомогло, то це не означає, що воно допоможе при більш сильному захворюванні. Пам'ятайте, що відвідування лазні або сауни може посилити запальний процес, що відбувається в організмі. А навіть незначне підвищення температури – це ознака запалення. Тому відмовтеся від парилки до повного одужання.

4. Вагітним жінкам

Навіть якщо вагітність протікає легко і без будь-яких ускладнень, відвідування парилки та перегрівання небезпечне для матері і майбутнього малюка, тому не ризикуйте своїм здоров'ям і свого ще не народженого немовляти.

5. Маленьким дітям

Немовлятам взагалі заборонено відвідування лазні із-за незрілого механізму терморегуляції. Діткам постарше, з 4 – 5 років, можна пробувати відвідувати сауну. Найкраще підійде сауна із сухою парою, тому що вологе гаряче повітря дитячий організм переносить набагато важче.

6. В алкогольному сп'янінні

Не забувайте про те, що прийом алкоголю сильно згущує кров, тому в сауні у п'яної людини в рази більше шансів перенести інсульт або інфаркт, що може призвести навіть до летального результату. Крім того, висока температура в лазні призводить до сильного порушення координації рухів, тому у п'яної людини більше шансів отримати травму під час відпочинку.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *