Корисні рекомендації, які допоможуть зрозуміти, як часто мити голову дитині

Корисні рекомендації, які допоможуть зрозуміти, як часто мити голову дитині - INFBusiness

Малюк вимагає пильної уваги та догляду, турботи та ніжності. Одне з найчастіших питань мам: як часто потрібно мити голову дитині? Дитячі лікарі не дають чіткої відповіді, однак є корисні рекомендації, які допоможуть вам зрозуміти, як часто мити голову дитині, інформує Ukr.Media.

Новонароджена дитина віком до трьох місяців

Крихтам у віці від 0 до 3 місяців рекомендується мити голову щодня, так як малюк постійно лежить, може спітніти або, наприклад, зригнути після їжі. А в чистоті та комфорті і рости веселіше. Поки дитина ще зовсім маленька, то й про шампуні говорити ще зарано. Достатньо промивати голову теплою проточною водою.

Вже з 2 місяців можете спробувати ввести спеціальні пінки для купання, але обов'язково слідкуйте, щоб вони були призначені для вашого віку.

З 3 місяців і до року можна мити голову дитині шампунем в середньому 2 рази на тиждень. Однак, варто враховувати той факт, що якщо на вулиці спекотно, малюк займається спортом та активно потіє, то можна в разі потреби мити голову частіше.

Як часто мити голову дитині після року

Після року достатньо мити голову раз на тиждень, знову ж таки орієнтуючись на обставини — як часто забруднюється голова, як часто дитина потіє. Взагалі у дітей вироблення себуму йде набагато повільніше, ніж у дорослих, тому бувають випадки, коли дитяча голова залишається чистою протягом двох і навіть трьох тижнів. Все обумовлюється фізіологічними особливостями, способом життя дитини та правильно підібраним шампунем.

Як правильно мити голову дитині

Насамперед потрібно підібрати відповідний дитячий шампунь за віком, звертайте увагу на ті шампуні, які маркуються написами «без сліз», це допоможе вам перетворити купання на веселу гру, а не в неприємний момент, який швидше має закінчитися.

Перевіряйте температуру води. Педіатри радять мити голову дитині водою в межах 36-37 градусів, проте малюк може сам варіювати цей діапазон.

Наносити шампунь потрібно безпосередньо на шкіру голови, масажними круговими рухами спінювати його. Якщо волосся довге, то просто проведіть по ньому отриманою піною, м'яко перебираючи його.

Промивати голову краще теплою водою. Якщо дорослим косметологи радять контрастний душ наприкінці, то дітям краще такого не робити, оскільки розширені судини шкіри голови після теплої води можуть відреагувати на різкий перепад температури неадекватно.

Сушити волосся краще рушником, не використовуючи фен і не травмуючи дитяче волосся. Є зручні рушники-шапочки, які вбирають зайву вологу після митя і допомагають волоссю швидше висохнути.

Розчісувати краще вже сухе волосся, адже коли волосся мокре, воно більш ламке і схильне до негативних механічних впливів.

Найголовніше, зробити миття голови — веселою процедурою, яка приносить дитині радість та гарний настрій. Потрібно виробити звичку, щоб надалі малюк із радістю йшов у ванну.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *