Як відміряти певну кількість крапель лікарського препарату без використання піпетки

Як відміряти певну кількість крапель лікарського препарату без використання піпетки - INFBusiness

Рідкі лікарські препарати для приймання всередину зазвичай розраховують в краплях. Для багатьох з нас розрахувати потрібну кількість крапель є досить серйозною проблемою. Крапля, як відомо, може бути великою або маленькою. Все тут дуже відносно. Але приймання лікарських препаратів такого "приблизного" підходу не терпить. Тому важливо знати обсяг однієї краплі і як правильно розрахувати їх потрібну кількість. Про це і піде мова, інформує Ukr.Media.

Піпетка взагалі прилад дуже неточний. Для того, щоб відміряти потрібну кількість крапель для приймання ліків її краще не використовувати. Чим замінити піпетку, ми поговоримо трохи нижче. А поки давайте визначимо кількість речовини в одній краплі.

Який обсяг однієї краплі?

Ця одиниця виміру є стандартною для лікарів і фармацевтів. У медицині обсяг 1-єї краплі заведено вважати, як 0,05 мілілітрів речовини.

Тому, коли лікар призначає вам ліки в краплях, то мається на увазі, що ви виходитиме саме з цього дозування — тобто 0,05 мл.

Як розрахувати краплі без піпетки?

З об'ємом однієї краплі ми визначилися. Тепер поговоримо про те, чим можна замінити піпетку.

Ідеальний варіант для розрахунку кількості крапель — медичний шприц, обсяг якого становить 1 мілілітр. Тоді:

  • 2 краплі становитимуть 0,1 мілілітра
  • 3 — 0,15 мілілітра
  • 5 — 0,25 мілілітра і т. д.

Ще більш неточним вимірювальним приладом ніж піпетка, є ложка. Тому найкраще в цьому випадку все-таки скористатися медичним шприцом.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *