Як швидко знизити артеріальний тиск в домашніх умовах, якщо під рукою немає ліків

Як швидко знизити артеріальний тиск в домашніх умовах, якщо під рукою немає ліків - INFBusiness

Нині, працюючи на дачі, люди середнього та старшого віку несподівано для себе можуть відчути нездужання. Часто його причиною може бути підвищений тиск, інформує Ukr.Media.

Що робити в такому разі, якщо таблеток немає під рукою? Як оперативно "збити" тиск без ліків?

Симптоми високого тиску

Перш за все, хочемо попередити, що високий тиск — небезпечний стан, який діагностується лікарями. У будь-якому разі, якщо ви відчуваєте нездужання або, помірявши, зрозуміли, що у вас високий тиск, — необхідно терміново звернутися до лікаря (або прийняти необхідні ліки, якщо лікар раніше їх вам прописав).

Якщо ж немає можливості випити пігулки для зниження тиску та звернутися до лікаря, то під свою відповідальність можна використати кілька методів, які полегшать стан.

Однак для початку потрібно бути точно впевненими, що у вас високий тиск.

Ознаками можуть бути:

 • Головні болі: часті й пульсуючі болі, особливо в потиличній ділянці.
 • Запаморочення: відчуття нестійкості або втрати рівноваги.
 • Затуманений зір: поява плям або розмитості в полі зору.
 • Короткочасні порушення зору: мерехтіння "мушок" перед очима або тимчасове послаблення зору.
 • Відчуття пульсації в грудях або шиї: відчуття серцебиття або пульсації в цих ділянках.

Зазвичай рекомендується для зниження тиску змінити спосіб життя, харчування, налагодити регулярність посильних фізичних навантажень. Але що можна зробити, щоб оперативно допомогти собі?

Як знизити тиск без таблеток

Якщо у вас немає доступу до ліків і медичної допомоги, і ви відчуваєте симптоми високого артеріального тиску, то важливо зробити такі кроки:

 • Сядьте або ляжте в зручне положення з підтримкою для спини. Підніміть ноги, щоб вони знаходилися трохи вище рівня серця. Це може допомогти зменшити тиск.
 • Зосередьтеся на розслабленні. Проведіть глибокі та повільні вдихи через ніс, затримайте дихання на кілька секунд і повільно видихніть через рот. Глибоке дихання може допомогти знизити стрес і знизити артеріальний тиск.
 • Утримайтеся від фізичної активності та дозвольте своєму організму відпочити. Не робіть різких рухів або підйомів.
 • Уникайте споживання кофеїну, алкоголю і солоної їжі, оскільки ці фактори можуть підвищити артеріальний тиск.
 • Вживайте достатню кількість води для зволоження організму. Це допоможе підтримувати нормальний кров'яний об'єм і може допомогти знизити тиск.
 • Якщо у вас є можливість вимірювати артеріальний тиск, важливо записувати показання перед і після вжитих дій. Це допоможе вам відстежувати зміни і повідомити про це медичного фахівця, коли з'явиться така можливість.

Однак пам'ятайте, що ці рекомендації не замінюють медичної допомоги. Якщо у вас високий артеріальний тиск, дуже важливо якомога швидше звернутися до лікаря!

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *