Як проявляться алергія на глютен

Як проявляться алергія на глютен - INFBusiness

Алергія на глютен і целіакія (тобто непереносимість глютену) — абсолютно різні речі. У першому випадку йдеться про реакцію імунної системи, у другому — дефекті кишечника. Глютен як білок із зерен пшениці, ячменю і жита не завжди здатний належним чином проникати в організм, тому виникає алергічна реакція. Вона здатна проявитися протягом життя, виражається в різних ознаках, інформує Ukr.Media.

Різниця між целіакією та алергією на глютен

Глютен являє собою білок із зерен пшениці, ячменю, жита. Деякі люди стикаються з непереносимістю цього компонента їжі, вважаючи, що це алергія. Але це не так. Алергія проявляється, коли імунітет розпізнає глютен як щось чужорідне і небезпечне, від чого виникають різні реакції, як з боку травної системи, так і з боку інших тканин.

Непереносимість — це хвороба травної системи, що супроводжується діареєю після вживання такої їжі, сильною втратою ваги, нездатністю набрати масу тіла, болями в животі. Це захворювання найчастіше присутнє з народження, діагностувати може тільки гастроентеролог. Основною лінією при лікуванні є відмова від речовини. Вся симптоматика заснована на запаленні в кишечнику через вплив білка. При алергії на глютен білок сприймається в якості агресора.

Симптоми алергії на глютен

До ознак алергічної реакції на білок відносять шкірний висип, сінну лихоманку та інші прояви. Вони розвиваються, коли імунна система стає сенсибілізованою і сильно реагує на навколишні фактори. У цьому разі йдеться про білок пшениці і жита. Виникають такі симптоми:

  • Кропив'янка або шкірний висип

  • Нудота, спазми шлунку, нетравлення, блювота або діарея

  • Закладеність носа або нежить

  • Чхання

  • Головний біль

  • Астма

  • Анафілаксія( рідко), що супроводжується порушенням дихання і викликає шок

На що може виникнути алергія? У першу чергу хліб, макарони, хлібобулочні вироби з пшеницею, житом або ячменем в складі. Також симптоми можливі під час використання непродовольчих виробів з інгредієнтами на основі пшениці, у тому числі на косметику або засоби для ванн.

Що робити? Звичайно, звернутися за допомогою до фахівця. Алерголог може визначити, має місце алергія або інша проблема. Зазвичай діагноз ставиться на підставі тесту на алергію, шкірних проб. Іноді призначають додаткові аналізи, після чого лікар дає необхідні рекомендації по лікуванню.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *