До сніданку чи після: стоматологи дали однозначну відповідь, коли треба чистити зуби

До сніданку чи після: стоматологи дали однозначну відповідь, коли треба чистити зуби - INFBusiness

Щоб запобігти можливим проблемам із зубами, важливо чистити їх по дві-три хвилини двічі на день — вранці та ввечері. Однак існує розбіжність серед експертів щодо найкращого часу для цієї процедури: до сніданку чи після. За словами стоматологів, останнім часом дедалі більше фахівців сходяться на думці, що ранкове чищення зубів до сніданку є кращим. Суть у тому, щоб видалити зубний наліт до їди, оскільки з їжею надходять продукти метаболізму, створюючи сприятливі умови для бактерій. Це сприяє посиленню процесу вироблення кислоти, що може призвести до руйнування емалі зуба. Після їди рекомендується прополоскати рот ополіскувачем, інформує Ukr.Media.

Увечері ж краще чистити зуби після останнього приймання їжі, перед сном. Це допоможе зменшити ризик розвитку карієсу, оскільки зубний наліт є основною причиною цього захворювання, а також запалення ясен. Цей наліт являє собою мікробну плівку на поверхні зуба, яка протягом дня перетворюється на карієсогенну плівку, здатну викликати демінералізацію емалі та утворення порожнин. У нічний час, при закритому роті, цей процес посилюється через сприятливі умови для розмноження бактерій, тому важливо ретельно очистити зуби від нальоту перед сном.

Пропускати чищення зубів не рекомендується, оскільки наліт може стати дуже щільним і таким, що важко видаляється. У цьому разі знадобиться професійна гігієна порожнини рота у стоматолога. Якщо людина ігнорує чищення зубів перед сном, це може призвести до неприємного запаху з рота вранці через розмноження бактерій, що залишилися в порожнині рота після приймання їжі. Щоб уникнути таких проблем, важливо вибирати засоби гігієни спільно з фахівцем, виходячи зі стану порожнини рота.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *