Чому не можна знижувати градус алкоголю

Чому не можна знижувати градус алкоголю - INFBusiness

Неприємні відчуття після свят та вечірок не утримують людей від вживання алкогольних напоїв. Тому просторікувати про шкоду спиртного особливого сенсу немає. А ось поговорити про те, що можна зробити, щоб зменшити симптоми алкогольної інтоксикації (похмілля), які особливо яскраво виявляються на наступний ранок, буде вельми до речі. Зокрема існує правило, яке свідчить, що знижувати градус алкоголю під час свята не можна (наприклад, вживати після коньяку вино). Так можна уникнути особливо гострих проявів абстинентного синдрому і навіть алкогольного отруєння. Чому це справедливо з фізіологічної точки зору? Спробуймо розібратися, інформує Ukr.Media.

Як працює захисний механізм організму? Для організму алкоголь — це токсин, згубну дію якого необхідно якомога швидше нейтралізувати. Сигнал про це подають особливі рецептори, які включають механізм розщеплення отруйного етанолу на більш безпечні: оцтовий альдегід і воду. Це дуже тонка настройка, оскільки ступінь реакції і активності рецепторів безпосередньо залежить від кількості алкоголю, що надходить в організм і ступеня його фортеці.

Чому при зниженні градуси людина почуває себе гірше? Вираженість роботи організму зі знешкодження алкогольних токсинів, як вже згадувалося, залежить від міцності напою. Чим вона вище, тим більше ресурсів необхідно для виведення отруйних компонентів. Але організм здатний регулювати швидкість розщеплення алкоголю тільки в більшу сторону. Таким чином, якщо спочатку ви п'єте міцний напій, а потім вирішуєте випити келих вина або пива, рецептори просто не встигають переналаштуватися і продовжують переробку етанолу в колишньому режимі. У результаті в організмі концентрується надмірна кількість токсину альдегіду.

В цілому про якусь специфічну симптоматику тут говорити не доводиться — всі прояви добре вивчені і збігаються з ознаками похмілля. Але з єдиною обмовкою — їх вираженість буде набагато більшою. У підсумку градус не можна знижувати, адже помутніння свідомості буде наступати швидше, може виникнути біль в області голови, різкі коливання артеріального тиску і навіть прояви отруєння (блювота і бліде забарвлення шкірних покривів).

Народна чутка хоч і наділяє комбінацію пива і горілки такими властивостями більшою мірою, але це далеко не найбільш несприятливе поєднання. Швидше всього алкоголь транспортується в кровотік з ігристими винами. А якщо випитий келих шампанського посилити чаркою горілки або віскі, то інтенсивність всмоктування спирту збільшується в рази.

Як можна уникнути сильного похмілля? Найнадійніший спосіб не стикатися з абстиненцією — алкоголь не вживати. Але, якщо ви знаєте, що вам належить застілля з випивкою, варто дотримуватися простих правил, які зменшать дію спирту на організм. Ще до початку свята варто подбати про те, щоб придбати і випити антипохмільні препарати. Вони почнуть свою роботу ще до прийому алкоголю. А також потрібно взяти за правило в обов'язковому порядку закушувати, причому бажано жирною їжею. Жир уповільнює потрапляння етанолу в кровотік. Вибираючи, що вживати, віддайте перевагу якомусь одному виду алкоголю. Адже їх змішання швидше призведе до поганого самопочуття.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *