Чому не можна поєднувати такі продукти, як м’ясо і білий рис

Чому не можна поєднувати такі продукти, як м'ясо і білий рис - INFBusiness

Дієтологічна концепція Г. Шелтона — американського натуропата і лікаря-хірурга, дослідника — У. Г. Хея, не допускає спільного вживання ряду харчових продуктів. Особливі ризики, пов'язані з виникненням гниття, бродіння їжі в травному тракті і подальшої інтоксикації, що призводить до тяжких наслідків, включаючи рак, при регулярному вживанні, викликають поєднання тваринних білків (м'яса) і окремих видів крохмаловмісних круп, інформує Ukr.Media.

Це пов'язано з тим, що ферменти, які виробляються шлунково-кишковим трактом людини, розраховані на більш виборчі, видові розщеплення харчових продуктів. Надходження в організм продуктів в правильному поєднанні полегшує, прискорює їх перетравлення і забезпечує нормальний метаболізм поживних речовин.

Деякі вчені, наприклад, С. Бакстер, К. Похес, заявляли в рамках критики, що підшлункова залоза здатна виділяти одночасно кілька ферментів, що розщеплюють різні види продуктів. Але ця заява виявилася не зовсім вірною, і залишила більшість постулатів теорії Шелтона-Хея в силі. Наприклад, групою дослідників було проведено рандомізоване клінічне випробування, в якому взяла участь група пацієнтів, що мають проблеми з ферментами і страждають надмірною вагою. Експеримент тривав 6 тижнів, в результаті чого були отримані практично ідентичні результати по стабілізації ваги у пацієнтів, які отримували їжу за рекомендаціями Шелтона-Хея і по іншим дієтам, що заперечують принципи роздільного харчування.

Але досвід показав і щось цікаве. Так, ряд круп, які прийшли в нашу культуру харчування відносно недавно — рафіновані крупи, дійсно, в поєднанні з м'ясом, м'ясними продуктами перетравлювалися вкрай повільно, викликаючи метеоризм, біль та порушення з боку ШКТ, а також підвищену стомлюваність, головний біль та інші ознаки, які прямо або побічно вказують на інтоксикацію організму. Про що, власне, і говорив Шелтон.

У культурі американського стандартного харчування рафіновані крупи займають серйозне місце. Це, зокрема, білий рафінований рис, генетично виведена з дикорослої дводольної, пшениця з "поліпшеними" показниками поживності, тобто, підвищеним рівнем крохмалю, рафіновані вівсяні пластівці. Саме ці крупи небезпечно їсти в поєднанні з м'ясом. До речі, нові дані не суперечать теорії Шелтона-Хея, хоча і вкладаються в теорії їх опонентів. Річ у тім, що спочатку людська цивілізація не вживала рафіновані продукти, і ферменти, що виробляються нашим організмом, дійсно, здатні ефективно розщепити м'ясо і крупи. Але — які виростають в природному середовищі, отримані з видових дикорослих (або окультурених, але не генно-змінених) злаків. Наприклад, така крупа, як зелена гречка, добре засвоюється як гарнір до м'яса, м'ясних продуктів, не викликаючи порушень, описаних Шелтоном і його послідовниками. Тому очевидно, що найнебезпечнішими поєднаннями з точки зору традиційних рекомендацій і принципів роздільного харчування є поєднання м'яса і каш з рафінованих, крохмаловмісних круп.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *