Чому людям набридає відрижка та як її позбутися

Чому людям набридає відрижка та як її позбутися - INFBusiness

Багато людей не помічають відрижку, вважаючи її своїм нормальним супутником життя, і звертають на неї увагу, тільки коли вона починає серйозно турбувати. Розберімось, чому з'являється відрижка і про які захворювання вона може свідчити, інформує Ukr.Media.

Фізіологічні причини появи відрижки

У нашому шлунку присутнє повітря, що забезпечує оптимальний тиск всередині цього органу. Видалення його надлишку відбувається кількома шляхами: через анальний отвір або стравохід (через що виникає відрижка). Частина повітря всмоктується через стінки кишківника.

Якщо відрижка з'являється після ситного обіду у кількості 2-3 епізодів і не відштовхує неприємним запахом, то в цьому випадку немає приводу для занепокоєння. Періодично таке явище при переїданні виникає у кожної людини.

Воно ж характерне для балакучої людини, яка не вгамовується під час прийому їжі.

Іноді може виникати відрижка після інтенсивних фізичних навантажень, коли вміст шлунку різко зміщується, і назовні виходить частина повітря, що міститься в ньому. Також вона з'являється через носіння тісного одягу.

Відрижка є фізіологічною нормою під час вагітності. Для цього періоду характерні зміни у роботі шлунково-кишкового тракту.

Патологічні причини появи відрижки

Як зазначають медики, існує багато патологічних причин виникнення відрижки. Зазвичай вони пов'язані з порушенням роботи шлунково-кишкового тракту, рідше кажуть про невротичні або психічні розлади.

Хронічні захворювання шлунку

Відрижка з кислим присмаком відразу після їжі може свідчити про гастрит. Його супутники — періодичний біль у животі, печія, дискомфорт.

ГЕРХ

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба супроводжується закидом вмісту шлунку у стравохід. У результаті з'являється відрижка з кислим або гірким присмаком. ГЕРХ з'являється через підвищену секрецію соляної кислоти, послаблення функції сфінктерного відділу шлунку тощо.

Виразкова хвороба

Стан, що супроводжується гострим болем в області шлунку, нудотою, блювотою, порушенням випорожнення, може "радувати" і відрижкою.

Хронічний гастродуоденіт

Захворювання шлунку і дванадцятипалої кишки нерідко зустрічається разом із гастритом. При ньому відрижка — кисла, може супроводжуватися зворотним викидом їжі.

Патологія серцево-судинної системи

При патології серця і судин відрижка, як це часто буває, виникає рефлекторно.

Запалення жовчного міхура

Різні види дискінезії, запалення жовчного міхура, проток призводять до відрижки після їжі. У такій ситуації для неї характерний присмак гіркоти. Такі симптоми, як біль у правому боці, пронос, нудота або закреп, з'являються після вживання жирної та смаженої їжі.

Як позбутися відрижки

Відрижка — це симптом, а не хвороба. Тому, в першу чергу, необхідно усунути головну причину, яка її викликає. В іншому випадку до відрижки можуть приєднатися інші неприємні симптоми: біль, нудота, блювання, зниження апетиту і т. д.

Як саме впоратися із захворюванням, розповість гастроентеролог. Призначення препаратів залежить від особливостей проблеми. Крім того, з відрижкою можна боротися зміною раціону і режиму харчування.

Рекомендується додавати до раціону більше овочів (помідорів, буряка, моркви, огірків), використовувати їх у якості гарніру до основних страв. Також важливу роль відіграють фрукти — груші, яблука, апельсини. Однак не слід налягати на банани та виноград.

Крім того, слід приділити увагу процесу їжі. Слід запивати їжу невеликою кількістю води. Їсти краще повільно, ретельно пережовуючи їжу. Якщо бракує часу, то краще з'їсти менше, ніж набити живіт великими шматками страви. Про газовані напої варто забути: якщо зараз вони можуть не турбувати шлунок, то з часом дадуть про себе знати.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *