Чому корисно виходити на прогулянку після їжі

Чому корисно виходити на прогулянку після їжі - INFBusiness

Часто після їжі хочеться спати, але медики радять долати свою тимчасову слабкість, і замість нерухомого відпочинку практикувати саме "травну прогулянку", тобто, ходити пішки. Фахівці пояснюють: коли ми їмо їжу з високим вмістом вуглеводів, а потім припиняємо рухатися, рівень цукру у крові різко підвищується і залишається високим ще протягом декількох годин. У підсумку це негативно позначається на здоров'ї. Підвищений рівень цукру у крові сприяє пошкодженню нервів, кровоносних судин, багатьох органів, провокує розвиток інсулінорезистентності і разом з нею — цукрового діабету 2 типу, інформує Ukr.Media.

Також ходьба пішки після їжі захищає від значних сплесків цукру у крові і навіть сприяє його зниженню. Зокрема, дослідження Американської діабетичної асоціації свідчить, що "ходьба є ефективною для зниження рівня цукру у крові у людей похилого віку з предіабетом".

Також дослідники вважають, що знижувати цукор у крові ходьба після їжі допомагає і за наявності діабету 2 типу. Під час випробувань діабетиків просили ходити пішки або по 10 хвилин після кожного прийому їжі, або по пів години щодня. У результаті через чотири дні рівень цукру у крові у людей, які гуляли після їжі, був набагато нижчим, ніж у тих, хто ходив пішки 30 хвилин поспіль.

Коли саме треба йти на прогулянку

Медики констатують, що через 30 хвилин після їжі рівень цукру у крові досягає максимальних значень, і саме у такий момент його доцільно знижувати за допомогою помірних вправ.

"Якщо ви хочете отримати від прогулянки максимальну користь, краще почекати після їжі пів години і потім починати ходити пішки. У цьому разі 15-хвилинна ходьба може найбільш істотно знизити рівень цукру у крові", — повідомили вчені.

Додаткові ефекти від прогулянки

Поліпшується травлення

15-хвилинна прогулянка пішки після їжі сприяє активному просуванню їжі шлунково-кишковим трактом.

Профілактує закреп

Ходьба активує м'язи і забезпечує легкий масаж нижньої частини живота, який стимулює спорожнення кишківника.

Знижується рівень стресу

Якщо ви часто відчуваєте стрес, 20-хвилинна прогулянка після їжі може допомогти впоратися з цим. Дослідження показують, що вправи на свіжому повітрі скорочують у організмі вміст стресового гормону кортизолу.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *