Чи корисний кістковий бульйон і чим?

Чи корисний кістковий бульйон і чим? - INFBusiness

Кістковий бульйон використовувався в кулінарії протягом століть і довгий час готувався шляхом відварювання у воді кісток і сполучних тканин тварин — але чи корисний кістковий бульйон для вас?

Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Food & Nutrition Research Journal, бульйон містить ряд поживних речовин, в тому числі білок, кальцій і колаген. Ці поживні речовини можуть мати позитивний вплив на вашу шкіру, кістки та загальний стан здоров'я та самопочуття. Однак, перш ніж ви вирішите насолодитися цією рідиною, чи є якісь фактори, які слід спочатку зважити?

Що таке кістковий бульйон?

Кістковий бульйон — це рідина, приготована з кісток тварин, м'ясних суглобів і сполучних тканин, які варяться у воді протягом декількох годин, поки вони не розпадуться. Отриману в результаті рідину можна задіяти в рагу, супах, соусах або використовувати як самостійну страву, інформує Ukr.Media.

Деякі дослідження датують кістковий бульйон 17 століттям, в нинішній же час шанувальники здорового способу життя п'ють цю рідину швидше більше через її поживну цінність, ніж через її здатність надавати страві кулінарної досконалості. Деякі вважають, що зростання популярності кісткового бульйону може бути пов'язане з палеодієтою.

Чи корисний кістковий бульйон?

Так, кістковий бульйон дійсно корисний — і тому є ряд причин.

Він наповнений поживними речовинами

Кістки тварин багаті кальцієм, магнієм, калієм, фосфором та іншими мікроелементами — тими ж мінералами, які необхідні для побудови і зміцнення ваших власних кісток.

Сполучна тканина, що міститься в кістковому бульйоні, забезпечує рідину двома природними сполуками, які, як відомо, підтримують здоров'я суглобів: до них відносяться глюкозамін і хондроїтин. Елемент кісткового мозку містить вітамін А, вітамін К2, мінерали, такі як цинк, залізо, бор, марганець і селен, а також жирні кислоти омега-3 і омега-6.

При цьому навіть якщо ви пескетаріанец і п'єте бульйон з риб'ячих кісток, ви все одно можете черпати користь. Рибний бульйон містить йод, який має вирішальне значення для здорового функціонування щитоподібної залози та обміну речовин.

Всі ці частини тварин також містять білок колаген. При приготуванні він перетворюється в желатин і дає кілька важливих амінокислот.

Він є джерелом білка

Поряд з горіхами, бобовими і м'ясом в кістковому бульйоні також міститься макроелементний білок. Але чому це добре?

Вміст білка в кістковому бульйоні може підтримати ваш організм, оскільки він формує кістки, м'язи, хрящі, шкіру і кров.

Якщо ви готуєте кістковий бульйон самостійно, може бути важко визначити, скільки білка міститься в кожній порції, особливо тому, що кожна партія кісток дуже різна. Проте, одна чашка яловичого кісткового бульйону містить близько 5 г білка — це непогано, враховуючи, що в Dietary Guidelines for Americans (керівництві з харчування для американців) середня рекомендована дієтична норма споживання білка (RDA) становить 0,8 г білка на кілограм маси тіла.

Він може бути корисний для вашого травлення

У світі здорового способу життя здоров'я кишечника зараз у тренді. Кістковий бульйон цілком може допомогти Вам оздоровити кишечник. Але як?

Дослідження показали, що наше загальне здоров'я значною мірою впливає на гарне здоров'я нашого шлунково-кишкового тракту. Кістковий бульйон легко засвоюється і може допомогти в загальному перетравленні їжі. Желатин, що міститься в кістковому бульйоні, природним чином притягує і утримує рідину. Зв'язування ж желатину з водою в кишечнику допомагає йому легше переміщатися по шлунково-кишковому тракту.

Глютамін, який є амінокислотою в желатині, допомагає підтримувати функцію стінки кишечника і, як відомо, запобігає і лікує «дірявий кишечник». Дірявий кишечник також призводить до запалення. Ось чому вживання кісткового бульйону може принести користь тим, у кого дірявий кишечник, синдром роздратованого кишечника і запальні захворювання кишечника, такі як хвороба Крона.

Він може допомогти заснути

Амінокислоти, що містяться в кістковому бульйоні, також можуть сприяти поліпшенню сну. Принаймні, так говорять дослідження, опубліковані в журналі Neuropsychopharmacology. Дослідники заявили, що амінокислота гліцин вже давно відома як "гальмуючий нейротрансмітер в стовбурі головного і спинного мозку" і може викликати "м'язову атонію під час фази швидкого сну". Дослідники виявили, що гліцин забезпечує "терапевтичний ефект для поліпшення якості сну".

Він може підтримати ваше здоров'я

Здоров'я суглобів — ще одна область, в якій кістковий бульйон може бути корисний. Насправді, згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Nutrition Journal, в якому людям з остеоартритом колінного суглоба пропонувалося пити курячий бульйон, це дало позитивні результати. Поряд зі зменшенням скутості і болю у тих, хто переварював бульйон, також спостерігалося поліпшення функціональності суглобів.

Чи для всіх безпечний кістковий бульйон?

У той час як у кісткового бульйону є свої плюси, слід виділити два особливих фактора. Згідно з деякими дослідженнями, кістковий бульйон може містити велику кількість глутамату.

Глутамат може викликати побічні ефекти, такі як тривога, тривога, занепад сил, розумове виснаження, безсоння і проблеми з концентрацією уваги, хоча немає ніяких наукових доказів, які б це підтверджували, — говорить вона. — Тому ті, у кого є чутливість до глутамінової кислоти, повинні знати, що кістковий бульйон може бути для них не найкращим рішенням.

Крім того, як опубліковано в дослідженні в журналі Medical Hypotheses, при приготуванні кісткового бульйону може виділятися свинець.

Відомо, що кістки поглинають свинець у вигляді важкого металу, забруднення якого широко поширене в сучасному навколишньому середовищі. Потім такий секвестрований свинець можна витягти з кісток. Тому припускають, що кістковий бульйон може нести ризик забруднення свинцем.

Дана стаття носить інформаційний характер і не призначена в якості надання медичних рекомендацій.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *