5 наслідків пересипання, і чому воно так само небезпечно, як недосип

5 наслідків пересипання, і чому воно так само небезпечно, як недосип - INFBusiness

Здоровий повноцінний сон потрібен кожній людині для нормальної активності, в той час, як багато людей страждають від недосипання або пересипання. Гіперсомнія не менш небезпечна для життєдіяльності людини, ніж безсоння. Вона може бути викликана денним сном (нарколепсією), зайвою вагою, апное, деякими ліками і може викликати головні болі і впливати на вироблення гормонів, інформує Ukr.Media.

Пересипання викликає багато негативних наслідків, зокрема, біль в нижній частині спини. Воно також є фактором ризику виникнення інсульту, діабету і депресії. Попри довгий сон людина прокидається втомленою і знесиленою, страждає від підвищеної дратівливості, нестачі енергії, відсутності апетиту і провалів в пам'яті. Не найприємніший стан, чи неправда?

Під час сну мозок продовжує працювати і обробляти інформацію, отриману протягом дня, для того, щоб людина коли прокинулася — відпочила і відновила сили. Недоотримуючи цей час, організм включає стресовий режим роботи, вимагаючи додаткової стимуляції, і до кінця робочого тижня він відчуває себе як "загнана конячка". Пересипання на вихідних тільки погіршує ситуацію, замикаючи порочне коло.

Скільки потрібно спати, щоб висипатися?

Дорослій людині потрібно не менше 7, а краще 7-9 годин для повного відновлення сил, але і ці цифри можуть варіюватися залежно від стану і особистих потреб конкретної людини, аж до 11 годин безперервного сну. Ідеальний індикатор потреби уві сні — самопочуття протягом дня. Якщо вас постійно хилить в сон, ви не можете зібратися з думками і погано справляєтеся зі своїми завданнями, значить ви страждаєте порушенням сну.

Щоб цей стан не прийняв хронічний характер і не довелося звертатися до лікаря, необхідно:

  • встановити графік відходу до сну і підйому вранці і дотримуватися його
  • ставити будильник далі, ніж на відстань витягнутої руки, щоб була необхідність встати і вимкнути його
  • дотримуватися фази глибокого і поверхневого сну, щоб організм пробуджувався природним чином
  • якщо сонливість викликана прийомом медикаментів, проконсультуватися з лікарем, який прописав їх.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *