Піньята на новий рік: як зробити своїми руками

Піньята на новий рік: як зробити своїми руками - INFBusiness

Unsplash

Піньята — крутезна розвага на будь-які свята — новорічні, дні народження, випускні. Варіантів оформлення та наповнення піньяти — безліч, вона стане WOW-родзинкою події як на відкритому повітрі, так і вдома чи класі. Спробуйте зробити піньяту власноруч бодай раз, і діти проситимуть вас ще і ще — це стане їхньою улюбленою розвагою!

Барвиста піньята — далека гостя з Мексики. А туди, подейкують, її завезли іспанські конкістадори ще в XVI столітті з метою навернути аборигенів у християнство. Класичний варіант піньяти — у формі коня. Але в наші дні ця об’ємна і порожня всередині іграшка виготовляється з легких матеріалів у формі фантастичних істот і персонажів, предметів, героїв мультиків і фільмів. Головна фішка піньяти — її легко зруйнувати палицею. Така вже доля розваги — спершу милує око яскравим виглядом, а потім розсипається на друзки від ударів, даруючи купу сюрпризів. Виготовити піньяту власноруч — не складно, але запасіться часом і терпінням — процес займе кілька днів. Це пов’язано з тим, що багатошарова основа піньяти має як слід висохнути.

Піньята: покрокова інструкція, як створити іграшку власноруч

Вам необхідно підготувати:

 • для круглої піньяти потрібна повітряна кулька великого розміру — ви маєте її надути до 50–60 сантиметрів;
 • газети або використаний папір;
 • білий папір, смужки;
 • різнокольоровий гофрований папір;
 • клейстер та клей канцелярський;
 • мотузка або тонка атласна стрічка;
 • ножиці та шило;
 • малюнки, фотографії та інший декор для готової піньяти.

1

Надуйте повітряну кулю. Зав’яжіть туго товстою ниткою чи мотузкою — у 2–3 вузлика.

2

Приготуйте клейстер. Доведіть до кипіння 1 склянку води, в іншій склянці води розведіть 1 столову ложку борошна або крохмалю. Отриману рідину без комочків вилийте у воду, що кипить, розмішайте та дочекайтесь загусання. Доводити до кипіння не потрібно. Дайте вистигнути. У холодильнику такий клейстер можете зберігати дві доби, потім він стає непридатним.

3

Підготуйте макулатуру, яка стане «тілом» піньяти. Розірвіть на середнього розміру клаптики газети, паперові крафтові пакети, списані аркуші зошитів. Головна умова — матеріал не має бути цупким.

4

Починайте обклеювати кульку шматочками газети. Увага: для першого шару піньяти візьміть саме газету. Змастіть шматочки клейстером та без жодних «пробілів» клейте до кулі. Таких шарів має бути 5–6, якщо використовуєте газети, і 4 — якщо у вас звичайний папір А4 або чернетки. Ще один варіант — використовувати різний папір для кожного шару: 1 шар газет — 1 шар чернеток. Для геть маленьких діток буде достатньо 5 шарів, для старших — не менш ніж 6. Але й не перестарайтесь, бо вашу піньяту ніхто не подолає на святі:) Останній шар професіонали піньят рекомендують клеїти з нецупкого крафтового паперу (у такий часто загортають покупки).

5

Клейстер наносьте губкою чи будівельним пензликом. Можна й руками — спробуйте та оберіть свій варіант.

6

Обов’язково залиште квадратний отвір до 10 см навколо зав’язаної дірочки надувної кульки.

7

Сушіння піньяти. У холодну пору року сушіть піньяту біля батареї. Мінімум раз на добу старайтеся перевертати кулю, щоб вона просушилася рівномірно. Найчастіше для повного висихання «тіла» піньяти потрібно 15–17 годин, але може бути і так, що ваша піньята сохнутиме добу. Вона має бути по-о-овністю суха, кожен шматочок.

8

Тепер можна розрізати ножицями нитку навколо отвору надувної кульки та спустити повітря. Не лопайте кульку! Ви зможете використати її повторно для наступної піньяти.

Витягніть кульку з тіла піньяти.

9

Тепер нам треба закріпити в тілі піньяти мотузку, щоб ми змогли підвісити її. Отож, у нас є квадратний отвір. Від кожної сторони отвору відміряйте 10 та 12 сантиметрів і зробіть невеликі дірки шилом у цих місцях. Сторін у отвору 4, отже загалом у вас має вийти 8 отворів. Чотири з них — на відстані 10 см від верху та ще чотири — на відстані 12 см від верху.

10

Відріжте два метрові шматки дуже цупкої мотузки. Заведіть кінець мотузки всередину шару та виведіть спершу в нижньому отворі — тому, що найдалі (12-сантиметровий). Потім зробіть стібок у сусідній 10-сантиметровий отвір. Виведіть назовні через основний отвір піньяти.

11

Протилежний кінець цієї ж нитки точнісінько таким способом протягніть і витягніть у два отвори навпроти. Повторіть дії з іншими дірочками та другою метровою ниткою.

Наповніть піньяту «скарбами».

12

Акуратно заклейте квадратний отвір неширокими смугами — використовуйте папір такого ж кольору, як ваш верхній шар, і канцелярський клей. На нитку не зважайте — головне тут обклеїти отвір так, щоб не було видно пробілів. Також заклейте папером ті місця, в які вставляли нитки.

13

Час готувати декор! Для цього використовуйте гофрований папір потрібного вам кольору. Наріжте папір на довгі смужки, складіть у рулончики, і саме на рулончиках ріжте ножицями бахрому. Інакше процес буде задовгий, повірте на слово!

14

Обклейте вашу кулю гофрованим папером із бахромою — акуратно, смуга за смугою, без пробілів. Мусите бути трохи художником та відчувати композицію: якщо піньята складається з кількох кольорів, чітко розрахуйте відстані. Використовуйте гарячий клей (пістолет) для дуже акуратного результату або канцелярський клей.

15

Зробіть обличчя піньяти. Використовуйте для цього вирізані фігурки, роздруковані кольорові малюнки з частинами тіла героя піньяти. Ура! Ваша піньята готова до свята:)

Піньята на новий рік: як зробити своїми руками - INFBusiness

Чим наповнити піньяту?

Цукерки, мармеладки, шоколадні батончики

Конфеті і блискітки

Монетки

Негабаритні іграшки

Записки із завданнями чи побажаннями

Яскрава канцелярія

Слайми

Наклейки

Брелоки

Пір’я

Мильні бульбашки

Pop It

Скручені шкарпетки з принтами мультяшних героїв

Прикраси для дівчат

Шкіряні браслети для хлопчиків

Квитки в цирк, на виставу, концерт

Де і як підвісити піньяту

Головне, щоб піньята висіла надійно. Для цього знадобиться якісна мотузка та міцна опора. Важливо: ніколи не використовуйте люстру! Ось кілька варіантів для найкращого підвішування піньяти:

 • Міцна гілка дерева — чи не найзручніший варіант, адже є можливість регулювати висоту підвішування піньяти. Подбайте, щоб під деревом було достатньо вільного місця, адже «бійці» мають наносити удари вільно.
 • Баскетбольне кільце — теж чудовий варіант, якщо захід відбувається у школі або у вас є баскетбольний майданчик біля дому.
 • Будь-яка нехитка перекладина.
 • Балка в стелі, у гаражі.
 • Можна розрізати стрічку, за яку підвішується піньята, посередині та дати її кінці двом дорослим, які триматимуть іграшку. Піньята має бути посередині між тримачами.

Сіпаємо за мотузку чи б’ємо палицею? Види розкриття піньяти1

Піньята для биття

Традиційний і видовищний варіант, в якому діти чи дорослі вдаряють різнобарвну іграшку битою чи довгою палицею середньої товщини, допоки вона не видасть свої скарби. Найкраще підходить для гри на вулиці та в просторих приміщеннях.

Кожен учасник гри має вдарити піньяту бодай кілька разів, тож якщо ваша іграшка виявиться надто «худорлявою» чи висітиме низько — веселощі швидко закінчаться. Тож радимо підвішувати піньяту достатньо високо, регулюючи її розташування мотузкою залежно від зросту гравця, який підійшов. Детальні правила та лайфхаки ми написали трохи нижче.

Піньята на новий рік: як зробити своїми руками - INFBusiness

2

Піньята з потаємним люком

Цей варіант піньяти підходить для гри в невеликих приміщеннях і містить 20–30 стрічок, що звисають донизу. І тільки одна стрічка серед них — щаслива. Вона кріпиться до потаємного люка, який відкриється, щойно потягнути за стрічку. Всі інші стрічки — «фейкові». Вони злегка прикріплюються на шар та просто відриваються, якщо потягнути.

Як грати в піньяту з таємним люком:

 • Розмістіть дітей навколо піньяти і попросіть їх вибрати стрічку, за яку потрібно потягнути.
 • Нехай усі тягнуть обрані стрічки одночасно.
 • Коли «щасливу» стрічку витягнуть, цукерки та іграшки випадуть на підлогу.

Правила «піньята-паті»: розбиваємо піньяту ефектно і безпечно

Якщо ви граєте в традиційну піньяту з розбиванням іграшки, радимо уважно ознайомитись із правилами — так ви будете спокійні щодо питань безпеки.

 • Підвісьте піньяту на призначене місце і попросіть гостей стати в один рядок на відстані трьох метрів від іграшки.
 • Дітей найкраще вишикувати за зростом: спершу низькі, потім середнього зросту та високі.
 • Підготуйте пов’язку на очі. А якщо грають діти 3–5 років — пов’язка не знадобиться.
 • Підведіть учасника до «місця бою». Нижня частина піньяти має бути на рівні голови «бійця». Не нижче! Інакше іграшка розіб’ється неефектно.
 • Дітей від 5 років варто розкручувати навколо осі перед нанесенням удару.
 • Переконайтеся, що глядачі стоять на відстані кількох метрів.
 • Дайте кожній дитині можливість вдарити піньяту бодай двічі.
 • Щоб зробити вечірку з піньятою ще веселішою, крутіть її перед кожним ударом учасника вгору-вниз, а гостей заохочуйте неправильно підказувати «бійцю», де його ціль.
 • Коли піньяту зламають, переконайтеся, що переможець перестав розмахувати дерев’яною палицею, і тільки тоді дозволяйте всім збирати з підлоги іграшки, солодощі та сувеніри.
 • Призи мають дістатися кожному учаснику без винятку! Підготуйте «запасні» смаколики та сувеніри, щоб ніхто не залишився з порожніми руками.

Поділитися цією статтею

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *