Перший гаджет дитини та екранний час: поради батькам

Перший гаджет дитини та екранний час: поради батькам - INFBusiness

Рано чи пізно перед батьками постає запитання: коли ж дитині вже можна купити смартфон чи планшет? Як його зробити безпечним для дитини? В Україні 92 % дітей у віці до 12 років уже є постійними інтернет-користувачами. Громадська організація #stop_sexтинг зібрала для вас рекомендації із користування гаджетами для різних вікових груп дітей.

Фахівці відзначають, що батьки повинні максимально обмежити час із гаджетами дітям до трьох років. У цьому віці у малюка ще немає потреби у спілкуванні через інтернет, тому сміливо забирайте телефони та вимикайте телевізор у кімнаті, де перебуває дитина. Будь-які екрани — телевізора, планшета чи смартфона не повинні потрапляти у поле зору малюка.

Дитячий садок (3–5 років)

Діти 3–6 років беруть приклад зі своїх батьків. Якщо ви будете прикладом свідомого користування гаджетами, діти будуть наслідувати таку поведінку. Якщо навпаки — вони так само прагнутимуть сидіти в телефоні.

Згідно з думкою фахівців, дошкільнятам не потрібен особистий комп’ютер або телевізор. У кімнаті дитини не повинно бути жодних гаджетів. Рекомендації щодо часу з гаджетом: до 40 хвилин на день і під наглядом батьків.

Більше про екранний час для дітей читайте тут:

Перший гаджет дитини та екранний час: поради батькам - INFBusiness

Екранний час: скільки годин ваші діти сидять перед екраном щодня і що з цим робити?

Початкова школа (6–9 років)

Діти початкової школи часто просять власний девайс. Ми рекомендуємо утриматись від цього кроку. Для дитини такого віку достатньо буде мати кнопковий телефон або розумний годинник, за допомогою якого ви можете бачити, де знаходиться дитина.

Найкраще рішення щодо прохання дітей мати гаджет: спільно з іншими батьками обговорити питання ризиків в інтернеті, безпечної поведінки дітей в онлайн-просторі та спільно домовитися, коли придбаєте особисті гаджети для дітей.

Перший гаджет дитини та екранний час: поради батькам - INFBusiness

Середня школа (10–14 років)

10–14 років — це прийнятний вік дитини для отримання власного смартфона. Основна рекомендація спеціалістів: стежити за тим, у яких застосунках і на яких сайтах проводить час дитина. Також важливо познайомити дитину з правилами безпеки в мережі. І краще, якщо дитина буде проводити час із гаджетом у спільних зонах вдома: вітальні або на кухні.

Детальніше про те, як налаштувати перший гаджет дитини, читайте у спеціальному гайді для батьків «Перший смартфон дитини: налаштування та контроль».

Про трекери екранного часу та як їх встановити читайте тут:

Перший гаджет дитини та екранний час: поради батькам - INFBusiness

Дитина «залипає» у смартфон: що робити батькам?

Старша школа (15–18 років)

У старших класах з дитиною доведеться вести перемовини, бо час на сімейні угоди може вже сплинути, особливо, якщо дитині виповнилось 15 років і вона безконтрольно використовувала соціальні мережі. Підлітки дуже серйозно ставляться до особистих кордонів і готові їх відстоювати. Пам’ятайте, що заборони та жорсткі обмеження у цьому віці матимуть зворотний ефект, адже у дитини вже формується своє уявлення про світ та про себе, як дорослу людину.

Чим загрожує надмірний час із гаджетами ми писали тут:

Перший гаджет дитини та екранний час: поради батькам - INFBusiness

Витягти дитину з гаджета: чим загрожує надмірний екранний час

Отже, важливо вчасно давати дитині знання про безпеку онлайн, і тоді гаджети та інтернет дадуть лише можливості для пізнання світу, навчання, спілкування та розвитку талантів.

Про #stop_sexтинг:

#stop_sexтинг — найбільша в Україні громадська організація про захист дітей в інтернеті. Отримала премію Глобального договору ООН та загалом навчила більше ніж 800 000 дітей та батьків. В межах інформаційної кампанії торкнулася мільйонів українських родин, а також створила першу в країні консультаційну лінію щодо безпеки дітей в інтернеті 1545(далі 3) та психологічну лінію підтримки для дітей та батьків на тему онлайн-ризиків на сайті.

Посилання на #stop_sexтинг

Сайт: https://stop-sexting.in.ua/adult/

Instagram https://www.instagram.com/stopsexting.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/stopsextingua/

YouTube: https://www.youtube.com/StopSextingUkraine

TikTok:www.tiktok.com/@stopsexting

Поділитися цією статтею

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *