Перші гребки – дуже нелегкі!

Перші гребки – дуже нелегкі! - INFBusiness

Моря, річки та озера манять нас прохолодною водичкою. Щоб бути спокійними за своїх чад, навчіть їх плавати!

Звісно, краще відправити дитину до басейну ще взимку. Там під керівництвом досвідчених тренерів вона може поступово опановувати таку непросту науку, як плавання.

Але надворі вже літо, й тепер навчити дитину впевнено триматися на воді доведеться вам. Перше й найголовніше завдання – пояснити дитині правила поведінки на березі водойми. Постарайтеся спокійно і впевнено розповісти малюкові, чого на пляжі робити категорично не можна.

Дітям на пляжі категорично забороняється:

1. Заходити у воду без нагляду батьків.

2.Пірнати в воду з розгону.

3. Заходити у воду відразу після виходу на пляж.

4. Зникати з поля зору батьків.

Перші уроки плавання

Отже, ви вже на морі, й тепер справа за вами. Потихеньку заведіть дитину у воду й кілька разів занурте її по плечі й шию. При цьому намагайтеся бути максимально позитивною: смійтеся, жартуйте і радійте воді, ніби вперше.

Якщо ви нервуватимете, то ваш малюк обов’язково це відчує. Купання для нього має стати веселою грою. А страхам, побоювань і ляпасам у воді немає місця!

Перший «заплив» вашої дитини не може тривати більше 10-15 хвилин. Запам’ятайте, що купатися і вам, і вашому малюкові варто лише в досить теплій воді.

Зовсім не обов’язково з першого уроку привчати вашого малюка до надувним кругів і іграшок. Нехай із самого початку він не боїться бути у воді без жодних допоміжних пристосувань.

Техніка чи приємне проведення часу?

Пам’ятайте, що плавання можна вчитися дуже довго. Навіть дорослому не так просто застосувати на практиці отримані в теорії знання. Що вже казати про малюка? Тож запасіться терпінням.

Та й навичкам плавання різними стилями нехай його краще навчить досвідчений тренер. Ваше завдання – навчити малюка впевнено триматися на воді, пливти в потрібному напрямку й не боятися глибини.

Дуже важливо навчити дитину правильно розраховувати свої сили й не намагатися відразу «перепливти море».

Навчіть малюка не боятися пірнати з відкритими очима, затримувати дихання при пірнанні, випльовувати воду, що потрапила до рота. Поясніть при цьому, чому категорично не можна пити воду.

Найкраще осягнути всі ці «премудрості» під час гри у м’ячик. У цей час ваш малюк захопиться й не помітить, що бризки потрапляють у вушка, носик, оченята, ротик.

Поступово привчайте його до глибини – щоразу заходьте трохи глибше. За якийсь час запропонуйте йому дістати м’ячик із-під води. А потім і пірнати за ним.

Перші гребки

Коли дитина вже не боїться глибини, навчіть її триматися на воді. Підтримуйте її над водою під животик у горизонтальному положенні. Поясніть, як треба тримати при цьому голову і правильно дихати. Нехай вона відчує, що вода прекрасно тримає її на поверхні.

Спробувати пірнати вперше краще не з пірсу, а з ваших рук або плечей. Допоможіть малюкові при цьому й нагадайте, що треба затримувати дихання.

Пам’ятайте, що привчати дитину до плавання потрібно поступово. І головне на початковому етапі – не налякати її, а дати відчути радість від спілкування з водною стихією!

А коли ви навчилися плавати?

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *