НМТ 2024: предмети, етапи та безкоштовна підготовка

НМТ 2024: предмети, етапи та безкоштовна підготовка - INFBusiness

Через повномасштабну війну ми вже втретє проводимо НМТ замість звичного раніше ЗНО. Цьогоріч новацією є введення ще одного обов’язкового предмета та розширення списку додаткових. Розповідаємо, як проходитиме національний мультимедійний тест 2024 та як до нього підготуватися.

Що відомо про НМТ 2024

8 листопада Верховна Рада України підтримала законопроєкт № 10092 «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2024 року».

Усі учасники НМТ будуть виконувати завдання з чотирьох предметів: трьох обов’язкових та одного на вибір. До обов’язкових предметів цього року додали історію України. Список предметів на вибір розширили — тепер він містить також географію.

Обов’язкові предмети:

 • математика;
 • українська мова;
 • історія України (за період від XVI століття і дотепер).

Предмети на вибір:

 • іноземна мова (англійська, французька, німецька, іспанська);
 • біологія;
 • фізика;
 • хімія;
 • географія;

Введення історії України як обов’язкового предмета стало важливим кроком. Це можливість навчити дітей стійкості до історичних маніпуляцій і фейків. Адже через вивчення історії діти вчаться критично аналізувати події, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки та розуміти закономірності в історії.

Ось, що про цей крок сказала директорка УЦОЯО Тетяна Вакуленко:

«Ми хочемо, щоб учасники тестування були якомога краще обізнаними в питаннях історії України, знали, які передумови цієї страшної війни, як сталося, що нині ми перебуваємо в цій точці відносин з росією. Проте не включатимемо в програму тестування весь історичний період. На НМТ перевірятимуть знання лише за період від ХVI століття дотепер.»

Етапи проведення тесту

Як і минулого року, НМТ пройде у дві сесії — основну і додаткову. Вони відбудуться в період з травня по липень 2024 року. Тестування буде проходити у тимчасових екзаменаційних центрах України та за кордоном.

У додатковій сесії матимуть змогу брати участь ті абітурієнти, які через певні об’єктивні причини не зможуть прибути на тестування. Наприклад, через хворобу, або не завершать оцінювання через тривалу повітряну тривогу чи технічні труднощі в тимчасовому екзаменаційному центрі.

Випускники будуть складати усі предмети в один день. Спершу учні пройдуть тести з української мови та математики, потім матимуть перерву. А далі складуть історію України та предмет на вибір. На кожен тест передбачена одна година.

НМТ 2024: предмети, етапи та безкоштовна підготовка - INFBusiness

Хто зможе пройти тестування?

Цього року НМТ будуть складати лише ті, хто планує вступати до ЗВО. Результати тестування необхідні для вступу на бакалавра (магістра медичного, ветеринарного та фармацевтичного напрямків) на всі спеціальності.

Для вступу на спортивні та мистецькі спеціальності випускники також проходитимуть творчий конкурс.

Якщо абітурієнти склали ЗНО 2021 року або НМТ 2022 чи 2023 року, за бажання вони можуть використати їхні результати для вступу у 2024 році.

Не складати НМТ можуть абітурієнти, які вступають за контрактом на спеціальності, яким надається особлива підтримка держави. За посиланням знайдете перелік таких спеціальностей.

Як безкоштовно підготуватися до НМТ 2024 з iLearn?

Підготуватися до НМТ можна на платформі iLearn. Платформа працює для того, щоб усі учні мали безкоштовний доступ до якісної освіти, незалежно від місця проживання чи соціального статусу.

Перейти до iLearn

Серед навчальних матеріалів платформи є відеокурси з української мови, математики, історії України, англійської мови та біології.

Зараз на платформі проходять вебінари з підготовки до НМТ 2024 з української мови, математики й історії України.

НМТ 2024: предмети, етапи та безкоштовна підготовка - INFBusiness

Якщо ви не встигли на вебінар онлайн, його можна переглянути в записі на YouTube-каналі iLearn.

Також на платформі можна пройти тренувальні тести. Це можуть бути ЗНО за минулі роки, офіційний демонстраційний варіант тренувального тесту НМТ, який з’явиться незабаром.

Також на платформі iLearn майбутні вступники знайдуть:

 • актуальний розклад вебінарів з підготовки до НМТ;
 • індивідуальні нагадування про початок обраних вебінарів;
 • посилання на всю важливу інформацію про НМТ 2024;
 • чати для обговорення підготовки для користувачів iLearn;

Поділитися цією статтею

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *