Які навички розвиває складання конструктора та як його обрати?

Які навички розвиває складання конструктора та як його обрати? - INFBusiness

У величезному розмаїтті іграшок конструктори посідають особливе місце. Це не просто розвага, а й один з найцікавіших і найефективніших інструментів для розвитку в перші роки життя. Сучасні конструктори LEGO утримують цю нішу як найяскравіші та найякісніші іграшки з великою кількістю освітніх переваг і широким вибором будівельних наборів. То чи можливо виховати генія з такими іграшками? Розглянемо, які навички вони можуть розвинути в дитини.

1

Креативне мислення

Уявляючи готову модель, дитина думає, що і як будувати, щоб втілити ідею в життя. Зазвичай конструктори містять інструкцію зі складання, але LEGO пропонує набори й для вільної творчості. Адже справжнє прокачування фантазії починається тоді, коли дитина придумує щось своє, а не будує за готовою схемою.

2

Дрібна моторика

Робота з маленькими деталями та складання конструкторів чудово розвивають дрібну моторику і навіть трохи зміцнюють м’язи рук. Малюкам, які тільки вчаться тримати предмети, важко гратися з класичними блоками. Вони краще радять собі з великими деталями, як у наборах LEGO DUPLO. З розвитком та дорослішанням діти переходять до складніших конструкторів.

3

Зорово-моторна координація

Конструктори розвивають безліч фізичних навичок. Зорово-моторна координація — це одночасна узгоджена діяльність зорового та рухового аналізаторів. Інакше кажучи — скоординована робота системи «очі-руки», у якій дитина тренує їх для спільного виконання завдань.

Які навички розвиває складання конструктора та як його обрати? - INFBusiness

4

Вирішення проблем

Складання конструктора — це завдання на результат. Коли дитина самостійно вирішує, як з’єднати ті чи ті деталі, щоб отримати потрібну конструкцію, вона вчиться сама розбиратися зі своїми завданнями, шукати шляхи вирішення і досягати поставлених цілей. Неусвідомлене формування навички в дитинстві сприяє самостійності та винахідливості в усіх галузях дорослого життя: навчанні, роботі, хобі, побуті.

5

Концентрація уваги

Що більше дитина занурена в будівництво, то краща її здатність концентруватися. Малюків складно зацікавити надовго, будь-яка іграшка займає їхню увагу приблизно хвилин на п’ять. Але коли дитина дорослішає, підвищується її інтерес до конструктора і збільшується ігровий час. На відміну від пасивних розваг, наприклад, перегляду мультиків, активна гра стимулює мозкову діяльність і, як наслідок, покращує концентрацію.

6

Планування

Комплексна навичка охоплює абстрактне та просторове мислення, самоорганізацію. Можливо, ви знайомі із ситуацією, коли дитина малює сімейний портрет і врешті хтось не вміщується на аркуші. Конструктори розвивають здатність планувати перед початком завдання (скільки деталей потрібно для цієї вежі, чи вона поміститься на полицю?), оцінювати поточний стан для досягнення бажаних цілей і подумки змінювати плани, залежно від власних можливостей і зовнішніх обставин.

Які навички розвиває складання конструктора та як його обрати? - INFBusiness

7

Знання кольору та форми

Вивчення форм і кольорів не обов’язково має проходити в межах класичних занять. Конструктори LEGO охоплюють увесь колірний спектр і нескінченну різноманітність форм. Під час гри дитина активно вивчає їх і легко запам’ятовує.

8

Навички спілкування

Конструктори можуть розвивати й соціальні навички. Коли діти будують разом, вони вчаться домовлятися, ділитися, слухати думки одне одного («Так вежа впаде, давай спробуємо з’єднати деталі по-іншому»). До того ж спільна гра та спілкування приносять радість і задоволення.

9

Емоційний розвиток

LEGO дає змогу не просто конструювати свої світи, а й «оживити» кожен з них. Сміливі ніндзя та казкові дракони, супергерої, мешканці міста, тварини — дитина обирає персонажів, занурюється в рольову гру і через неї в безпечній та здоровій атмосфері вивчає різні аспекти життя. А ще це гарний спосіб для батьків донести до дитини якісь думки та образи, навчити поводитися в певних ситуаціях.

Які навички розвиває складання конструктора та як його обрати? - INFBusiness

10

Ранні математичні навички

Складання конструкторів закладає основу для таких математичних термінів, як форма, число, вимірювання. Граючи з деталями, діти вивчають прості математичні поняття:

  • одним більше, одним менше;
  • вище, ширше, довше, коротше;
  • недостатньо, занадто багато, скільки;
  • прямі, круглі, нерівні краї.

Це основний перелік навичок, що їх розвивають конструктори. Насправді їх значно більше. Не всі діти можуть і мають цікавитися цією грою, але спробувати залучити дитину варто. Простий набір із великими деталями підходить для малюків-початківців. Для дітей старшого віку обирайте тематичні набори за інтересами. Пізніше, якщо дитині сподобається, можна спробувати LEGO Classic для вільного конструювання і побудувати все, що заманеться!

Поділитися цією статтею

Источник: www.osvitoria.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *