Як повернутися до української школи після навчання за кордоном: пояснення Міносвіти

Як повернутися до української школи після навчання за кордоном: пояснення Міносвіти - INFBusiness

Незважаючи на те, що в Україні продовжується війна, багато жінок, які виїхали з дітьми за кордон, повертаються додому. За словами міністра освіти Сергія Шкарлета, щотижнево в міністерстві фіксують повернення в Україну 5000—7000 дітей. Як вони вливаються до навчання в українських школах? Як відбувається оцінювання здобутих знань? Чи можуть дитину залишити на другий рік в класі, якщо рівень її знань недостатній? На ці та інші запитання читай відповіді в статті tochka.net.

Як відбувається оцінювання знань?

Як зазначено в інтерв’ю Сергія Шкарлета на сайті Міністерства освіти, сьогодні немає жодних законодавчих або якихось інших обмежень стосовно визнання результатів навчання дитини в будь-якій країні світу.

Проте має бути офіційна розшифровка опанованої дитиною освітньої програми (разом із годинами, які дисципліни читалися, яка оцінка знань по кожному з предметів тощо). Тобто наш заклад має перекласти європейську систему оцінювання на українську 12-бальну, —уточнює міністр.

При цьому школи можуть рекомендувати, скільки додаткових годин така дитина потребує з того чи іншого предмета або додаткових домашніх завдань. Адже є ряд предметів, які, зі зрозумілих причин, не могли викладатися в зарубіжній школі. Це такі предмети, як “Українська мова та література”, “Історія України” тощо.

Заступник міністра освіти та науки Андрій Вітренко в ефірі загальнонаціонального телемарафону розповів більш детально про оцінювання рівня знань учнів середніх та старших класів.

Учні середньої та старшої школи для повернення до українських шкіл мають скласти або державну підсумкову атестацію (якщо це 9—11 клас), або річне оцінювання (якщо це середня школа), — уточнив експерт.

Зауважимо, що мова йде про дітей, які навчалися виключно в зарубіжній школі. Якщо ж дитина вчилася паралельно ще й в українській, наприклад, обравши формат сімейного навчання, то тут взагалі все дуже просто. Кожну чверть українськими вчителями відбувається оцінювання її знань, і це лягає в основу атестації дитини. Ніяких додаткових занять при її поверненні назад в Україну не буде. Дитина просто повертається в ту школу, де й навчалася у форматі сімейного навчання або екстернату. 

Як повернутися до української школи після навчання за кордоном: пояснення Міносвіти - INFBusiness

Права взяти академвідпустку у школярів поки що нема © freepik.com

Чи можуть залишити дитину на другий рік?

За словами Сергія Шкаралета, ні.

Саджати таких дітей на клас нижче не будуть. Такого не передбачено, — підкреслює міністр.

Про це також говорить і Андрій Вітренко.  

Якщо дитина, наприклад, завершила 2-й клас і хоче перейти до нас в Україну в 3-й, то вона буде зарахована до третього класу. Їй необхідно буде лише пройти оцінювання стосовно тих предметів, які вона не вивчала за кордоном (тобто українська мова, українська література), в залежності від рівня того класу, в який вона буде повертатися в Україні, — розповів Андрій Вітренко.

Експерт наголошує, що жодних проблем не має бути. А якщо вони все ж таки виникнуть, то потрібно звернутися до місцевого управління освіти. Якщо і там не допоможуть, тоді батькам потрібно звертатися за допомогою в Міністерство освіти та науки України.

Чи є якісь обмеження в датах повернення дитини до української школи?

Рішення, чи повертатися до України, чи ні, досить складне. Хтось прийняв його ще під час канікул і встиг повернутися до початку навчального року. А хтось і досі розмірковує над цим і може повернутися в середині навчального року. І тут в батьків постає питання, чи приймуть в такому разі дитину до української школи.

Упродовж навчального року дитина може повернутися до України або до навчання в українському закладі освіти незалежно від місця перебування, — відповідає Сергій Шкарлет.

 Раніше ми писали про те, чим зайняти дітей під час відключення електрики. 

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *