Годуєш груддю? Уникай помилок!

Годуєш груддю? Уникай помилок! - INFBusiness

Більшість малюків без особливих проблем опановують делікатне мистецтво володіння маминими грудьми. Але іноді вони чомусь крутяться, кричать, відштовхуються ніжками, відвертають голівку. Причиною такої поведінки можуть бути твої помилки при прикладанні дитини до груді. На щастя, з допомогою наших рекомендацій це можна виправити.

Не давай грудь щоразу, як тільки карапуз заплаче. Плач не завжди сигналізує про голод або спрагу. Так малюк може «розказувати» тобі про багато інших речей, які йому не подобаються: у нього заніміла спинка, болить животик, муляє сорочечка… А може, йому просто нудно і він хоче відчути твоє тепло та ласку.

Перш ніж давати грудь, спробуй зрозуміти причину невдоволення свого карапуза.

Не звинувачуй себе. Якщо дитина звивається та пхикає, це не означає, що ти приділяєш їй недостатньо уваги або що в тебе «погане» молоко. Можливо, у дитини просто болить животик.

Спробуй заспокоїти малюка, поноси його кілька хвилин на руках, зроби масаж животика. Коли він перестане плакати, запропонуй грудь ще раз. Також переглянь свій раціон: можливо, ти їж продукти, які не підходять карапузу. У чорному списку повинні виявитися бобові, капуста, кава, смажені та копчені продукти.

Не пий багато молока. Те, що молоко і чорний чай із молоком підсилюють лактацію, не більш ніж міф! Звісна річ, молоко повинне бути у твоєму раціоні, але в розумних кількостях. Зловживання цим продуктом може викликати в дитини алергію та кольки.

На день достатньо випивати склянку молока та з’їдати 2-3 шматочка твердого сиру або 100 гр домашнього сиру.

Не давай дитині воду з глюкозою. Вода з глюкозою раніше дуже часто використовувалася для немовлят. Сьогодні педіатри не рекомендують давати її діткам, оскільки вона дуже часто призводить до ожиріння.

Не пий постійно чаї для посилення лактації. Аніс, фенхель, чорнушка – ці рослини, звісно, підсилюють лактацію, але тривале їх застосування зводить ефект до мінімуму.

Можна випивати не більше трьох склянок лактаційного чаю на день і тільки в тих випадках, коли ти відчуваєш, що молока поменшало.

Не використовуй пустушку як єдиний спосіб заспокоїти малюка. Особливо важливо це в перші тижні життя карапуза, коли малюк тільки вчиться ссати грудь. Принцип ссання пустушки суттєво відрізняється від способу ссання материнської груді. У результаті частого використання пустушки в малюка можуть виникнути проблеми зі ссанням грудей.

Не догодовуй карапуза сумішшю. Тобі здається, що в тебе мало молока? Тоді перевір, як малюк набирає вагу. Якщо показники в нормі, це означає, що малюк наїдається. Звісна річ, бувають ситуації, коли догодовування сумішами необхідне, але таке рішення повинен ухвалювати лише педіатр. Також він повинен порекомендувати тип суміші та розмір порції.

Не думай, що грудного молока дитині недостатньо. До шести місяців грудне молоко – це ідеальне харчування для дитини: в ньому містяться всі необхідні карапузові поживні речовини. Також мамине молоко впливає на імунітет крихітки.

Не дозволяй дитині спати біля грудей. Якщо малюк погано набирає вагу, але при цьому багато часу проводить біля грудей, слід звернути увагу на те, їсть він чи… спить? При годуванні ти повинна чітко чути звуки ковтання молочка. Якщо ж малюк звик спати із соском у роті, то він просто сприймає груди як пустушку. Звісно, що в такому випадку він не їсть. Крім того, якщо дитина швидко засинає біля грудей, це означає, що вона випиває лише так зване верхнє молочко, що містить менше жиру і, відповідно, менше калорій.

Зціджуй молоко перед годуванням, щоб маля не захлиналося. Коли дитина починає ссати, «запускається» процес виділення молока – у цю мить ти відчуєш легке поколювання. Але якщо молоко витікає надто швидко, дитина може захлинатися, що викликатиме в неї обурення. Тому прикладай дитину до грудей, коли вона спокійна і не дуже голодна. І краще роби це в положенні лежачи на спині – так молоко витікатиме трохи повільніше.

Якщо це не допомагає і дитина продовжує давитися молоком, потримай її у вертикальному положенні: нехай вона випустить повітря, що встигнула заковтнути. Зціди трохи молока і тільки після цього продовжуй годування.

Цікаві факти

– Уночі виробляється більше гормону пролактину, тому нічні годування дуже корисні для підтримки лактації.

– Пролактин сприяє розслабленню мами, тому навіть під час нічного годування вона відпочиває.

– У перші місяці життя дитина повинна їсти приблизно 10-14 разів на добу. Не орієнтуйся на годинник, а годуй крихітку на вимогу.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *