Діти, що часто хворіють: як позбавитися цього діагнозу

Діти, що часто хворіють: як позбавитися цього діагнозу - INFBusiness

Простудний сезон у розпалі. Грип, “Цербер”, флурона та інші віруси активно нас атакують. Особливо сприйнятливі до вірусної атаки діти через незрілість своєї імунної системи. Тож мало який навчальний рік обходиться без лікарняних. Але одні діти хворіють 1-2 рази на рік, інші ж чи не кожен місяць. Для таких існує навіть діагноз: “діти, що часто хворіють” (ДЧХ). 

Як часто має хворіти дитина на гострі респіраторні захворювання, щоб отримати такий діагноз? За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, 8 ГРВІ на рік для дитини, яка відвідує дитячий колектив, — це нормально. Відповідно, діагноз “дитина, що часто хворіє” може отримати дитина,  яка застуджується більш ніж 8 разів на рік, тобто практично щомісяця хворіє. Також до ДЧХ відносять дітей, які хворіють не лише часто, а й тривало по 2-3 тижні. 

Що робити, щоб дитина менше хворіла

Насамперед дотримуватись елементарних правил профілактики. Дитина має знати, що потрібно мити ретельно руки, не лазити брудними руками в ніс, рот, не терти ними очі. Важливо, щоб у неї були щоденні прогулянки, достатнє фізичне навантаження та гарне харчування. Але що ще можна зробити, окрім підтримки здорового способу життя? 

Діти, що часто хворіють: як позбавитися цього діагнозу - INFBusiness

Парова котлетка між цільнозерновими булочками – корисний та смачний сніданок © freepik.com

  • Давай на сніданок білкові продукти

Часто діти вранці не хочуть снідати вдома. У садочку теж можуть відмовлятися від їжі, тому сидять майже цілий день голодні. Це впливає не тільки на роботу їхнього шлунково-кишкового тракту, на загальне самопочуття, а й на імунітет. Адже, за словами дієтолога Оксани Скиталінської, ми дійсно певною мірою те, що ми їмо. Білки нашого організму, у тому числі імунної системи, будуються з білків, які ми вживаємо. Клітини складаються з жирів, які ми їмо. Наприклад, корисні жири, отримані з горіхів, насіння, оливкової олії, вбудовуються в оболонки клітин, і вони стають непроникними для вірусів. 

Тому намагайся організувати режим дня так, щоб дитина могла вранці з’їсти повноцінний сніданок. Відразу після пробудження важко впхнути в людину котлету або омлет. Цього і не треба робити, адже травна система ще не зовсім “прокинулася”. Після пробудження має пройти десь пів години, щоб дитина могла нормально поїсти. 

Дієтолог Борис Скачко навів ще один аргумент на користь того, щоб їсти на сніданок білкові продукти. За його словами, багато вірусів, у тому числі коронавірус, гинуть при pH менше ніж 3. Такий pH від 0,9 до 2,5 з’являється при нормальній секреції шлункового соку на білкову їжу. 

Коли в шлунку лежатиме м’ясо, вироблятиметься соляна кислота. Потрапивши туди, вірус просто загине. Цей прийом, за словами доктора Скачка, використали ще земські лікарі під час спалахів холери. Її збудник також гинув у кислому середовищі. Тому лікар, коли йшов до такого хворого, обов’язково з’їдав шматок м’яса. 

  • Обережно з антибіотиками

“Дитина сильно кашляє? Потрібно дати їй антибіотики, щоб не було пневмонії”, —  на жаль, у головах багатьох батьків існує такий небезпечний стереотип. Тому буває так, що за час простудного сезону дитина проходить кілька курсів антибіотикотерапії.

Мало того, що при такому підході може розвинутися несприйнятливість до антибіотиків, тобто вони можуть просто не діяти. Так ще й “вбивається” мікрофлора кишечника, а від його стану теж залежить робота імунітету. Адже наш кишечник має власну імунну систему, на яку припадає 70—80% імунної системи всього організму. 

Діти, що часто хворіють: як позбавитися цього діагнозу - INFBusiness

Не потрібно одразу ж збивати температуру © freepik.com

  • Не збивай одразу температуру

Багато мам, побачивши, що стовпчик термометра повзе вище за нормальні 36,6 градуса, відразу ж дають дитині жарознижувальні засоби. А цього не варто робити, запевняє педіатр Євген Комаровський, який неодноразово розповідав про те, як правильно збивати температуру у дітей. За його словами, саме підвищення температури мобілізує імунну систему, тому організм починає виробляти спеціальні речовини, які борються з інфекцією. Таким чином, збиваючи температуру, ми вставляємо палки в колеса нашому імунітету. У результаті хвороба може протікати набагато довше і можуть розвинутись ускладнення. Так починають дитину “заліковувати”. 

  • Вилікуй дитині зуби

Часто батьки не звертають уваги на дитячий карієс. Мовляв, нічого страшного — це молочні зуби. Насправді це неправильний підхід, який впливає не тільки на стан зубів, але і на роботу імунітету. Тому що карієс — це осередок хронічної інфекції, а будь-яка “хроніка” забирає сили у нашого імунітету. Ось чому діти з поганими зубами частіше хворіють, ніж їхні однолітки. 

  • Виведи у неї глистів

Паразити теж серйозно пригнічують нашу імунну систему. Тому, якщо дитина часто хворіє, майже напевно має глистів. Про це говорять у тому числі часті шлунково-кишкові розлади, постійні висипання на шкірі незрозумілого походження, скарги на регулярні болі в животі, безпричинний кашель, особливо ночами. 

  • Не поспішай вести до школи чи садка одразу після одужання

Важливо дати організму хоч трохи зміцніти, особливо якщо дитина хворіла важко. Дай їй побути вдома хоча б пару додаткових днів, не благай лікаря швидше закрити лікарняний.

Річ у тім, що дитина могла хворіти, наприклад, на вірус грипу. А після хвороби прийде до дитячого колективу, в якому зараз “гуляє” інший вірус.  Імунній системі після хвороби буде важко його знешкодити, так дитина може знову швидко захворіти.

Раніше ми писали про те, як подолати тривожність в екстремальних обставинах. 

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *