Через 10 років люди перестануть “робити дітей”

Через 10 років люди перестануть "робити дітей" - INFBusiness

Науковці прогнозують: уже за 10 років більшість людей скликатимуть сімейні наради з одним-єдиним питанням на порядку денному: народжуємо самі чи “з пробірки”. І передумов у цієї тенденції, що набуває сили, аж дві: здоров’я сучасної людини та її зайнятість.

Для довідки:
25 липня 1978 року народилася Луїза Браун – перша “людина з пробірки”. Більше тридцяти років тому це було справжньою сенсацією, що викликала безліч суперечок. ЗМІ писали про допустимість вторгнення у промисел Божий, про ризик для здоров’я дитини, про можливі перспективи. Світова спільнота розбилася на два табори: одні співали оди науці, інші пророкували великі й малі біди.

Поки духівники, моралісти і просто любителі посперечатися ламали списи об совість та інтелект одне одного, вчені вдосконалювали технологію. Результат їхніх зусиль очевидний: за минулі тридцять років за допомогою ДРТ (допоміжних репродуктивних технологій) на світ з’явилися більше мільйона дітлахів.

До речі, в Луїзи є молодша сестричка – Наталія, яка своєю появою на світ зобов’язана тій же пробірці. І обидві сестри не так давно стали мамами. Їхні діти були зачаті природним шляхом. Цей факт розвіяв сумніви вчених про те, чи можуть діти з пробірок ставати “природними” батьками.

Сьогодні зачаття дитини у пробірці втратило свою унікальність. Більше того – стало доступним людям середнього достатку. Середня “ціна” малюка, який народився за допомогою останніх досягнень науки, становить від 10 тис. доларів і вище. Ціна авто середньої руки…

Висновок: із погляду можливості та доступності перешкод практично немає.

Але повернімося до передумов масових “пробірок”

Їх, нагадаємо, дві: здоров’я та зайнятість

Про здоров’я. На жаль, щороку кількість чоловіків та жінок, які переживають ті чи інші проблеми репродуктивного здоров’я, стає все більше. Причини зрозумілі: екологія, харчування, спосіб життя.

Про зайнятість. Народжувати й закладати камені у фундамент кар’єри, як відомо, потрібно в один і той же час: до тридцяти років. Пізніше складно і там і там. І у “пробіркових” технологій із цього погляду є всі шанси стати масовими. Стати мамою, не відволікаючись на всілякі там токсикози та родові перейми?.. Не зупиняючи свого кар’єрного зростання, не ризикуючи фігурою? Заманливо… Так?

Справді, змирилася ж сучасна людина з тим, що її годують овочами та фруктами, вирощеними за рекордно короткі терміни й небачених розмірів. Нікого не засмучує й велика кількість напівфабрикатів у супермаркетах. Навіщо витрачати час на перемелювання м’яса, якщо майже готових котлет у будь-якому магазині – на будь-який смак? І запіканок, і соусів, і порошкових соків, і…

І майже готовеньких дітей?

“Не хвилюйтеся – секс як такий своєї актуальності не втратить, – заспокоюють деякі коментатори злегка збентежених, поки що не дуже “продвинутих” жителів планети. – Мамам просто не потрібно буде кидати роботу на час вагітності та пологів, зникне ризик зіпсувати фігуру”.

…А татусі будуть позбавлені від необхідності схоплюватися серед ночі на вимогу примхливої вагітної дружини та мчати по морозиво. Або погладжувати їй важкий животик, що не даватиме заснути. Не потрібно буде витрачати час, сили й талант на те, щоб співати пісні ще не народженому малюкові, ласкаво потискати його п’яту (чи кулачок?), яким він нетерпляче штовхає маму в животик. Не буде стресу від очікування, поки вона кричить у пологовому залі… І т.д. і т.п.

Усе чудово… Так? Але особисто мені чомусь не дуже хочеться жити у світі, в якому навіть дітей роблять промисловим способом…

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *