Абітурієнт! Увага! У правилах прийому є зміни!

Абітурієнт! Увага! У правилах прийому є зміни! - INFBusiness

Правила прийому до ВНЗ України цього року зазнали змін. Хоч і не дуже значних, але знати про них треба. А то, не дай Бог, спізниться абітурієнт-невдаха зі здачею якогось папірця на один день – і «відпустка» щонайменше на рік забезпечена.

Початок тестування

Торік тестування стартувало на початку травня, що скоротило навчальний рік випускників на цілий місяць. Цього року такого не буде: навчальний рік протриває до кінця травня. У червні випускники складають держіспити, одержують атестати і тільки після цього починається тестування. Перший тест (українська мова) відбудеться 14 червня, останній (географія) – 5 липня.

Абітурієнтам доведеться присвятити тестуванню значну частину цього літа – не менше 7 тижнів. Річ у тім, що технічна сторона тестування доволі складна й провести його швидше не вдасться.

Це автоматично скорочує час на подачу документів до ВНЗ, конкурс і процес зарахування. Тому абітурієнту одразу після тестування доведеться взяти ноги в руки…

Прийом документів до ВНЗ розпочнеться 1 серпня

І триватиме до 15 серпня. Строки, звісно, рекордно-стислі… Ще жорсткіші вони для тих, хто вступатиме за іспитами або творчим конкурсом. Ці абітурієнти повинні встигнути здати документи до 8 серпня.

Для порівняння: торік вищі навальні заклади приймати документи місяць. І ті, кому довелося пройти цю процедуру минулого року, досі пам’ятають моторошні черги, «живий» перепис, а подекуди й бійки між найбільш нетерплячими абітурієнтами.

Але, любі абітурієнти, не треба нервувати: ці два тижні теоретично можуть мати і позитивні моменти. Адже минулого року деякі абітурієнти примудрялися здати свої документи на 50-60 спеціальностей. А 5-10 було нормою.

Це автоматично збільшувало обсяги роботи приймальних комісій, а оголошення результатів по суті стало відкриттям нового етапу кампанії «Абітурієнт 2010» – майбутні студенти, які вступили одразу в кілька ВНЗ, забирали документи з одного навчального закладу та поспішали віднести в інший. Ситуація змінювалась щохвилини, й іноді абітурієнти, які вступили в кілька ВНЗ, «пролітали» з усіма…

Щоб уникнути подібної ситуації, «Умовами» прийому до ВНЗ цього року визначено, що кожен ВНЗ має право встановити максимум спеціальностей для одного абітурієнта. Очікується, що більшість вищих навчальних закладів обмежать абітурієнта максимум трьома спеціальностями.

Зарахування абітурієнта відбуватиметься за два етапи

Перші списки абітурієнтів, які стали студентами, будуть оголошені 16 серпня. Протягом наступних 5 днів ці списки щодня оновлюватимуться (цей час даний студентам для остаточного вибору ВНЗ). На 6-й день будуть оновлені списки бюджетників і викреслені з них ті, хто не встиг здати оригінали документів.

Абітурієнт-«прикордонник»! Увага! Якщо абітурієнт стоїть на «прикордонному» місці (наприклад, дуже близький до того, щоб проскочити в «бюджетники»), треба стояти буквально на «низькому старті» і діяти максимально швидко, щоб конкуренти з більш низькими балами не змогли їх обійти.

Що ж, завдання варте того, щоб продемонструвати дивовижну пильність!

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *