6 зон уваги в масажі немовлят

6 зон уваги в масажі немовлят - INFBusiness

Безпосередній контакт батьків з малям – погладжування, носіння на ручках, заколисування – так само необхідний крихітці, як корисна їжа, повноцінний здоровий сон і свіже повітря. Це – одна з обов’язкових умов її правильного розумового й фізичного розвитку.

Перетвори масаж на щоденний приємний ритуал для карапуза. Погладжуючи дитину, завжди розмовляй з нею, посміхайся їй, наспівуй пісеньки. Дотики, особливо під час масажу, мають бути ніжними й легкими, малюк повинен відчувати твою любов і турботу.

Голівка

Ніжно обхопи долонями голову немовляти й подушечками пальців легко натискай на волосисту частину голівки, рухаючись по всій поверхні.
Кінчиками пальців помасажуй зону над бровами. Напрямок рухів – довільний.

Поклади долоні на щічки малюка, ніжно погладь їх, легенько поплескай, потім погладжувальними рухами помасажуй підборіддя й носик.
Виконуючи масаж обличчя, намагайся направляти рухи ззовні всередину, при цьому не торкаючись губок.

Після масажу личка можна перейти до шийки – погладжуй її передню й бічні частини.

Животик і груди

Поклади розслаблену долоню поперек животика карапуза. Другу долоню поклади на бочок крихітки. Спершу роби м’які поступальні, натискальні рухи в напрямку одного бочка, поступово пересуваючи долоню так, щоб кожний сантиметр животика був промасажований. Потім переходь до кругових рухів – рухи спрямовані всередину, до пупка. Цей масаж полегшує страждання дитини при кольках.

Грудну клітку масажуємо відразу двома руками – долоні рухаються від центру назовні.

Стопи

Спочатку м’яко натискай долонями на всю поверхню стопи, а потім – на окремі її частини, починаючи від п’ят і закінчуючи пальчиками. Потім переходь до погладжування й постукування кінчиками пальців. Притисни стопи маляти одна до другої так, щоб вони стикалися усією поверхнею, і потри їх одна об одну. Після цього можеш намалювати на стопі дитини вісімку – починай малювати від пальчиків і закінчуй на п’яточці, потім погладь п’ятку й злегка натисни на неї. Помасажуй окремо кожен пальчик маляти.

Долоні

Масаж долоньок дуже схожий на масаж стоп. Тут доречні погладжування, постукування кінчиками пальців, легкі натиснення. Не забудь м’яко помасажувати кожен пальчик, наче ти вдягаєш на крихітку рукавички. Також дозволяй маляті всякі витівки ручками – нехай він схопить тебе за ніс або за пасмо волосся, потреться ручкою об татову щетину, стисне в кулачку улюблене брязкальце або полу маминого халата.

Спинка й сіднички

Усією поверхнею долоні води по спинці й шиї крихітки. Напрямок рухів – від бочків усередину до хребта і знизу вгору – від сідничок до шиї. Сіднички можна масажувати круговими рухами всієї долоні. Також можеш легко поплескати й погладити їх.

Ніжки й ручки

Зігни ніжки карапуза в колінах і в тазостегнових суглобах, і м’якими легкими рухами спробуй покрутити невидимі педалі вперед та назад. Погладжувальними рухами помасажуй зовнішню поверхню стегна. Пам’ятай, що в жодному разі не можна робити масаж в області колінних суглобів, на внутрішній поверхні стегон і в паховій зоні. Масаж ручок починай від долонь до плічок. Основа масажу рук – погладжу вальні рухи.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *